خبرنگاران آموزش بیش از 12 میلیون فرهنگی در طرح کنترل وزن دانش آموزان

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران-خبرنگاران- معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: 12میلیون و 517 هزار و 902 معلم و فرهنگی تحت آموزش چگونگی مداخلات موثر در طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان قرار گرفتند.

خبرنگاران آموزش بیش از 12 میلیون فرهنگی در طرح کنترل وزن دانش آموزان

به گزارش شامگاه سه شنبه روابط عمومی معاونت تربیت بدنی و سلامت، اطلاعیه طرح ملی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان بطور رسمی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش صادر شد.

در این اطلاعیه آمده است:به دنبال همکاری تمامی فرهنگیان در طرح کوچ و احتیاج به آموزش کلیه پرسنل آموزشی کشور، 18ساعت آموزش ضمن با موضوع آشنایی با بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم، با کد 99506814 برگزار گردید که طی آن 12میلیون و 517هزار و 902 نفر/ساعت معلم و فرهنگی، مشتمل بر مدیران، معلمین، معاونین مدارس کشور، تحت آموزش چگونگی مداخلات موثر در طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان قرار گرفتند.

همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: در این دوره ضمن خدمت، سرفصل ها و موضوعاتی چون آشنایی با عوارض چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان، اهمیت و ضرورت طرح، راه های پیشگیری، فعالیت های ورزشی مناسب، آشنایی با تغذیه سالم دانش آموزان، اجرا و کنترل فعالیت های بدنی دانش آموز در منزل، فعالیت های مدرسه ای به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

در بخش پایانی این اطلاعیه تاکید شده است: دوره آموزش ضمن خدمت برای مداخلات موثر تحت عنوان نحوه ارزیابی، غربالگری و اجرای مداخلات در پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان برای کلیه عوامل اجرایی و نظارتی این پروژه با 16ساعت آموزشی و با کد 99506827 بر روی سامانه LTMS فرهنگیان کشور قرار گرفته و در حال انجام است.

به گزارش خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش بسته محتوای علمی برای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان تدوین کرد و این پروژه را با کمک معلمان، دبیران، مدیران مدارس، مراقبان، دبیران تربیت بدنی و روسای مناطق و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها از یک ماه گذشته کلید زده است.

بر اساس طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان قرار است از 3 آبان تا 30 بهمن ماه برنامه هایی در زمینه هدایت، حمایت و مشاوره کنترل تغذیه و افزایش تحرک بدنی، برای دانش آموزان اجرایی گردد. همچنین از دوم تا هشتم اسفند انجام امور مربوط به غربالگری و ارزیابی ثانویه دانش آموزان نیز برنامه ریزی شده است.

وزارت آموزش و پرورش در طرح کوچ با مشارکت معلمان، خانواده ها و دستگاه های عضو ائتلاف اجرای این طرح به ویژه وزارت بهداشت و رسانه ملی، ضمن کنترل وزن و BMI دانش آموزان، با مداخله و ارایه برنامه های لازم، دانش آموزان را در تناسب وزن و افزایش تحرک و شادابی کمک می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 663

به "خبرنگاران آموزش بیش از 12 میلیون فرهنگی در طرح کنترل وزن دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش بیش از 12 میلیون فرهنگی در طرح کنترل وزن دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید