تور ایتالیا ارزان: جایزه جشنواره ونیز به فیلم زالاوا

به گزارش مجله صادق ویلا، فیلم زالاوا ساخته ارسلان امیری جایزه اصلی بخش هفته منتقدان بین المللی فیلم جشنواره فیلم ونیز و جایزه فیپرشی این بخش را از آن خود کرد.

تور ایتالیا ارزان: جایزه جشنواره ونیز به فیلم زالاوا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از سینه یوروپ، بخش موازی و مستقل هفته منتقدان بین المللی فیلم وهم 2021 که از سوی اتحادیه ملی منتقدان فیلم ایتالیا در کنار جشنواره فیلم وهم برگزار می گردد و بخش جدایی ناپذیر این جشنواره است شب پیش با اهدای جایزه اصلی خود به فیلم ارسلان امیری به کارش سرانجام داد.

جایزه اصلی این بخش به اولین ساخته بلند امیری یعنی زالاوا اهدا شد که داستانش در دهکده ای کوچک در سال 1978 می گذرد؛ جایی که روستاییان ادعا دارند دیوی در میان شان زندگی می نماید. این فیلم هم جایزه عظیم هفته منقدان بین المللی فیلم را برد و هم جایزه فیپرشی این بخش به آن اهدا شد.

در بیانیه اهدای جایزه اعضای هیات داوران شامل کلودیو کوپلینی، وانیا کلاودجرسیک و ساندرین مارکوس، استعداد تر و تازه این کارگردان را تحسین کردند و در کنار آن زبان سینمایی بازیگوشانه وی و فراخوان عمیقش برای مقابله با خرافه و جهل را ستودند.

در عین حال این شب برندگان دیگری هم داشت و جایزه باشگاه فیلم ورونا به اویسه روانپزشکی سیاسی پاک کردن فرانک ساخته گابور فابریکیوس اهدا شد. جایزه برترین مشارکت تکنیکی به هلنا گیرون و ساموئل ام. دلگادو برای آن ها مرگ حمل می نمایند محصول مشترک اسپانیا و کلمبیا رسید. جایزه ویژه برای زنان فیلمساز زیر 40 سال هم که برای گرامیداشت مستندساز فقید والنتینا پدیکینی اهدا می گردد به اکاترینا سلنکیانا برای راستا های انحرافی اهدا شد. در نهایت جیانلوکا ماتارسی برای آخرین فصل برنده جایزه شیر کوئیر شد.

جایزه برترین فیلم کوتاه به اینچی ساخته فدریکو دیماتی از ایتالیا اهدا شد و جایزه برترین کارگردان فیلم کوتاه را هم همین کارگردان یعنی فدریکو دیماتی از آن خود کرد.

جایزه برترین مشارکت تکنیکی در فیلم کوتاه هم به کیارا کاترینا برای افسونگری اهدا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1100

به "تور ایتالیا ارزان: جایزه جشنواره ونیز به فیلم زالاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: جایزه جشنواره ونیز به فیلم زالاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید