تور ترکیه ارزان: شهر قدیمی بدروم ؛ اعجاب انگیز در کنار ساحل فیروزه ای اژه

به گزارش مجله صادق ویلا، کشور ترکیه مقصد محبوب گردشگران است. به ویژه برای ما ایرانیان که هم با ترکیه همسایه ایم و هم با اقلیمش سازگار. در جنوب این کشور دیدنی، شهر شگفت انگیزی به نام بدروم وجود دارد که در تمام طول سال مورد استقبال گردشگران است. تقریباً هر چیزی را که به عنوان یک جاذبه توریستی در فکر دارید، در بدروم پیدا خواهید کرد. سواحل چشم نواز، کشتی های تفریحی، هتل های لوکس، جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده، همه و همه، این شهر تماشایی را به یک جاذبه گردشگری تمام عیار تبدیل نموده اند. امروز می خواهیم گشت و گذار مفصلی در شهر قدیمی بدروم داشته باشیم. پس با خبرنگاران همراه باشید.

تور ترکیه ارزان: شهر قدیمی بدروم ؛ اعجاب انگیز در کنار ساحل فیروزه ای اژه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

بدروم شهری ساحلی در جنوب غربی ترکیه و کناره دریای اژه است. آب و هوای شهر معتدل مدیترانه ای است؛ به این معنی که تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی خنک و بارانی دارد. بدروم با روستا های ساحلی کوچک و بزرگ دور و برش، در مجموع شبه جزیره بزرگی را با نام بدروم تشکیل می دهد و خود قلب تپنده این شبه جزیره است. جالب است بدانید که بسیاری از افراد مشهور دنیا نیز، مدتی از تعطیلات تابستانی را به بدروم می آیند و از جاذبه ها و اماکن تفریحی این شهر لذت می برند. اما ببینیم شهر قدیمی بدروم چه جاذبه هایی دارد.

مقبره هالیکارناسوس؛ از عجایب قدیمی هفتگانهی دنیا

مقبره هالیکارناسوس

بدروم با تمام جاذبه های هیجان انگیزش، قبل از هرچیز شهری باستانی با تاریخ پنچ هزار ساله است. نام قدیم این شهر، هالیکارناس است و زادگاه هرودوت، تاریخ نگار مشهور را نیز به آن نسبت می دهند. در بدروم مقبره شگفت انگیزی وجود دارد که متعلق به پادشاه ماسولوس در چهار قرن قبل از میلاد مسیح است. زمانی این مقبره در فهرست عجایب هفتگانه دنیا قرار داشت و امروزه تنها بقایایی از آن به جای مانده است. این آرامگاه به دستور آرتمیسیا، خواهر و همسر پادشاه ساخته شده و معماری آن آمیزه ای از هنر یونانی و مصری است. امروزه از این آرامگاه به صورت موزه بازدید می گردد.

قلعه سنتپیتر؛ راسخ بر فراز شهر قدیمی بدروم

قلعه سنت پیتر

اما مشهورترین جاذبه تاریخی بدروم، قلعه سنت پیتر است. این قلعه که از قرن 15 میلادی تا به امروز راسخ به جای مانده، همانند دیده بانی همواره بیدار از شهر زیبایش محافظت می نماید. این قلعه شامل چندین برج بلند، یک حیاط بزرگ و کلیسایی کوچک در آن است که با تسلط ترکان عثمانی، مناره ای به نشانه مسجد نیز در کنار آن ساخته شده است. اما شاید جالب ترین بخش این قلعه، بازدید از موزه باستان شناسی زیر آب بدروم باشد. در این موزه، گنجینه ها و عتیقه هایی از عصر برنز به همراه لاشه دو کشتی غرق شده باستانی قرار گرفته است. بازدید از این موزه شما را به اعماق تاریخ می برد.

سواحل و تفریحات آبیِ شهر بدروم

سواحل بدروم

اما قطعاً هیجان انگیز ترین قسمت تور بدروم، سواحل فیروزه ای و تفریحات آبی آن است. در بعضی منطقه ها سواحل شنی هستند و در بعضی دیگر پوشیده از زنبق های آبی و گل های رنگارنگ. در بعضی منطقه ها شهر قدیمی بدروم هم می توانید با قدم زدن در باغ های پرتقال و نارنگی، از هوای مدیترانه ای بدروم بیشتر لذت ببرید. اگر موج سوار حرفه ای هستید سواحل بدروم جان می دهد برای تجربه این هیجان بی نظیر. می توانید در منطقه گومبت اردو بزنید و با رنگ تخت موج هایتان، به رنگ آمیزی محیط اضافه کنید. اگر موج سوار نیستید، تفریحاتی نظیر غواصی و ماهیگیری حسابی شما را سرگرم خواهند کرد.

کشتی های تفریحی از دیگر جاذبه های گردشگری در بدروم است که می توانید لحظاتی تکرار نشدنی را در آن ها سپری کنید. با تور های داخلی که در خود شهر بدروم وجود دارند، می توانید سوار این کشتی ها شوید و دریانوردی آرام و مفرحی در مدیترانه داشته باشید. این کشتی ها در ایستگاه ها و سواحل مختلف می ایستند و فرصتی برای شنا در اختیار شما قرار می دهند. اما کشتی های تفریحی کمی گران اند. اگر در پی دریانوردی ارزان تری هستید، می توانید از قایق هایی سنتی به نام گالت بهره ببرید. بعضی از این قایق ها دارای امکانات خوبی نظیر حمام و دستشویی و نشیمن مناسب هستند و احساس رضایت بخشی برایتان فراهم می نمایند.

روستاهایساحلی شهر قدیمی بدروم ؛ دنج و آرامش بخش

سواحل دنج شهر قدیمی بدروم

بدروم به خصوص در فصل توریستی شهر نسبتاً شلوغی است. اگر اتومبیل شخصی در اختیار دارید، بهتر است که سری هم به روستا های ساحلی بدروم بزنید. این روستاها که بر کرانه دریای اژه قرار دارند، مکان های دنج و آرامی برای شنا یا تفریحات خودمانی و کم هزینه هستند. در این روستا ها با مردم محلی بیشتر برخورد خواهید داشت و می توانید از غذا های لذیذ و دریایی بدروم هم بهره مند شوید. روستا های نزدیک تر به بدروم، روستای مازی و گومبت است. هر دو روستا دارای رستوران های خوب و سواحل کم عمق و امنی هستند و اکیداً برای شنا توصیه می شوند. در 5 مایلی بدروم هم دهکده ای به نام بیتز وجود دارد که دارای زیبایی و آرامشی منحصر به فرد است و می توانید اسکی روی آب را هم در آن تجربه کنید.

آمفیتئاتر بدروم و دروازهی میندوس؛ از دیگر جاذبههای شهر قدیمی بدروم

دروازه میندوس

اما اگر از هواداران پر و پا قرص آثار باستانی هستید، بدروم هنوز هم گزینه های زیادی برای شما دارد! آمفی تئاتر باستانی بدروم، شاید پیش از هر چیز شما را به یاد آمفی تئاتر رم بیندازد. این آمفی تئاتر پس از بازسازی در سال 1973، به یک موزه هوای باز تبدیل شده و گاهی نیز میزبان کنسرت ها وجشنواره های فرهنگی است.

آمفی تئاتر بدروم

دروازه میندوس هم از دیگر بناهای برجسته شهر بدروم است که آخرین اثر به جا مانده از دوران پادشاهی شاه ماسولوس است. این دروازه زمانی بخشی از دیوارهای دژی محکم بود که به مسافت هفت کیلومتر دور شهر کشیده شده بود.

بافت شهر بدروم؛ هم مدرن و هم سنتی

بدروم

بدروم دارای دو بافت کاملاً متفاوتِ قدیمی و مدرن است. ولی هرکدام از آن ها لطف خود را دارد.

بافت شهر قدیمی بدروم درست در پشت قلعه سنت پیتر قرار گرفته است و به واقع جای معرکه ای است. خانه های سنگی کوچک در میان کوچه های تنگ و باریک قرار دارند و شاخه های درختان انگور از دیوار های سفیدشان سر بلند نموده و به شما خوش آمد می گویند. تعدادی بوتیک نقلی به همراه کافه هایی با معماری سنتی هم در این محله ها وجود دارند که برترین مکان برای گذراندن یک عصرانه شگفت انگیز هستند. می توانید عکس های زیبایی از این بخش از شهر ثبت کنید و مثل کارت پستال های ترکی برای دوستانتان بفرستید.

اما مرکز شهر بدروم که چندین بار هم بازسازی شده یک سره فرق دارد. کوچه ها و خیابان ها پر هستند از هتل های لوکس و رستوران های مجلل و کلوپ های شبانه که نبض شهر را در تمام طول روز زنده نگه می دارند. کافه های بدروم به میزان کافه های استانبول محبوب اند و برای جلب مشتریان بیشتر موسیقی های مد روز غربی پخش می نمایند. اگر اهل جشن و مهمانی و بزن و بکوب هستید، حتماً مرکز شهر را برای اقامت انتخاب کنید. هتل های لوکس و ساحلی بدروم، برترین خدمات ممکن را به مشتریانشان ارائه می دهند.

برترین فصل سفر به شهر قدیمی بدروم

برترین زمان سفر به بدروم

بدروم به علت داشتن آب و هوای معتدل مدیترانه ای در تمام طول سال قابل بازدید است. اما برترین زمان سفر به آن را از اردیبهشت تا آبان یعنی فصل بهار تا پاییز می دانند. این شهر در فصل توریستی 24 ساعته باز است و به گردشگران از هر نوع و طبقه اجتماعی، خدمات ارائه می دهد.ولی اگر می خواهید بدروم را خلوت ببینید، زمستان هم فصل مناسب و ارزانی برای بازدید است.

این روز ها شهر قدیمی بدروم ، تمام امکانات لازم برای تبدیل شدن به یک شهر توریستی تمام عیار را در خود دارد و محبوب دل گردشگران از تمام نقاط دنیاست. هنوز هم تصاویر زیبای این شهر بر روی کارت پستال های ترکیه ای دیده می گردد.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1419

به "تور ترکیه ارزان: شهر قدیمی بدروم ؛ اعجاب انگیز در کنار ساحل فیروزه ای اژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: شهر قدیمی بدروم ؛ اعجاب انگیز در کنار ساحل فیروزه ای اژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید