ثبت نام مسکن ملی در سی سخت

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - وزارت راه و شهرسازی از شروع ثبت نام متقاضیان برای واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر زلزله زده سی سخت خبر داده و البته اطلاعاتی درباره تعداد واحدها یا تفاوت این طرح با نوسازی واحدهای خسارت دیده ارایه نکرده است.

ثبت نام مسکن ملی در سی سخت

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای اعلام نموده با توجه به وقوع زلزله در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور یاری به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن این شهر، از متقاضیان دارای شرایط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن دعوت می گردد از امروز حداکثر تا ساعت 24 روز آدینه 29 اسفندماه 1399 به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir مراجعه نمایند.

از جمله امتیازاتی که برای متقاضیان در نظر گرفته شده حذف شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن برای نخبگان علمی، نام نویسی از معلولین جسمی ـ حرکتی با دارا بودن حداقل 20 سال سن، کاهش سابقه سکونت برای مهاجرین از کلانشهرها و حذف سابقه سکونت مهاجرین از استان تهران اشاره نمود. از طرف دیگر اطلاعاتی درباره اینکه این طرح در قالب نوسازی مناطق زلزله زده از سوی بنیاد مسکن واقع شده است یا خیر ارایه نشده است. تعداد واحدها نیز تعیین نیست.

متقاضیان می توانند از زمان بازگشایی سامانه از ساعت 14 عصر روز شنبه 23 اسفندماه 1399 تا ساعت 24 روز آدینه 29 اسفندماه 1399 با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام بر اساس شرایط زیر اقدام نمایند:

با توجه به محدودیت تامین اراضی، پس از پالایش و احراز شرایط، متقاضیان نهایی به میزان ظرفیت احصاءشده از بین متقاضیان تاییدشده انتخاب خواهند شد.

الف) شرایط متقاضیان

احراز شرایط متقاضیان بر اساس ماده (1) آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن صورت خواهد پذیرفت:

متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از 1/1/84 به بعد) بوده و از تاریخ 22/11/1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن.

افراد ذیل نیز می توانند بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند:

نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور

معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل بیست (20) سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور.

متقاضیان زن متأهل طرح اقدام ملی مسکن می توانند با ارائه تعهد نامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرایط واگذای طرح اقدام ملی به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه نامه مزبور از مزایا و امکانات طرح اقدام ملی مسکن برخوردار شوند.

دارای حداقل 5 سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا

سابقه سکونت برای مهاجرین از کلان شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاهش می یابد، برای کارمندان دولت که به استناد حکم دستگاه ذی ربط منتقل می شوند) به استثناء استان تهران (این سابقه ملاک عمل نخواهد بود.

در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید موردتقاضا و یا در شهر مادر ملاک است و یا سایر شهرهایی که به دلیل عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور ازجمله شهرهای جدید معرفی می گردند.

عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال 1384 تا کنون.

متقاضیان واجد شرایط تائید شده در سامانه، باید برای استفاده از واحدهای طرح اقدام ملی حائز شرایط زیر نیز باشند:

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و ...).

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام شده طی مراحل ساخت.

امکان سپرده گذاری حداقل 400 میلیون ریال در مرحله اول، در مورد متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه متولی.

توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر 18 درصد)

ب) مدارک مورد احتیاج جهت احراز شرایط

بارگذاری تصویر کارت ملی متقاضی

بارگذاری تصویر شناسنامه متقاضی و و افراد تحت تکفل

بارگذاری تصویر گواهی سرپرستی در صورت ضرورت

بارگذاری تصویر گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیربه توضیح موارد زیر:

گواهی تحصیل فرزندان

مدارک مربوط به محل تولد متقاضی یا همسر یا فرزندان

جواز کسب شاغلین صنوف برای متقاضی یا همسر

سابقه پرداخت بیمه برای متقاضی یا همسر

گواهی اشتغال به کار از دوایر دولتی برای متقاضی یا همسر

گواهی مبنی بر پرداخت (مستمری بگیران و بازنشستگان)

بارگذاری تصویر سند مالکیت برای متقاضیان دارای زمین

بنابراین گزارش طرح اقدام ملی مسکن از شهریورماه 1398 توسط حسن روحانی ـ رییس جمهوری ـ در تهرانسر کلنگ زده شد. برنامه اولیه احداث 400 هزار واحد بود که بنا به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی هم اکنون به 504 هزار واحد رسیده است. قیمت هر متر مربع مسکن ملی 2.7 میلیون تومان در نظر گرفته شده که هر سه ماه یک بار نرخ تعدیل از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام می گردد. آورده اولیه متقاضیان 40 میلیون تومان است. تا آبان ماه سال جاری 11 هزار و 560 واحد مسکن ملی افتتاح شد و گفته می گردد در فروردین 1400 تعداد 20 هزار واحد دیگر به بهره برداری می رسد و تا شهریور به طور ماهانه 20 هزار واحد افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 859

به "ثبت نام مسکن ملی در سی سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مسکن ملی در سی سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید