تلگراف: شماری از نظامیان انگلیسی در افغانستان باقی می مانند

به گزارش مجله صادق ویلا، نشریه انگلیسی نوشت که شماری از نیروهای ویژه انگلیس برای مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان در این کشور باقی می مانند.

تلگراف: شماری از نظامیان انگلیسی در افغانستان باقی می مانند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، پس از افشای مدارک محرمانه وزارت دفاع انگلیس درباره برنامه های این کشور برای حفظ شماری از نیروهایش در افغانستان، نشریه دیلی تلگراف به نقل از منابعی نوشت که نیروهای ویژه انگلیس قرار است به نام مشاور و برای آموزش نیروهای محلی به حضورشان در افغانستان ادامه دهند.

این نشریه انگلیسی افزود که انتظار می رود بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز (دوشنبه 14 تیر) در نشست شورای امنیت تصمیم نهایی را در این باره اتخاذ کند، اما منابع می گویند این تصمیم تقریبا گرفته شده است.

منبع همچنین اظهارداشت که تعیین نیست انگلیس تا چه زمانی نیروهایش را در افغانستان حفظ خواهد کرد.

انگلیس درحالی برنامه دارد تا شماری از نیروهایش را در افغانستان حفظ کند که طالبان ادامه حضور نیروهای خارجی را تداوم اشغال می داند و بارها تصریح کرده است که این گروه در برابر این اقدام حق واکنش دارد.

از سوی دیگر هم برخی گزارش ها حاکی از آن است که آمریکا در نظر دارد حدود یکهزار نفر از نظامیان این کشور را برای تامین امنیت سفارتش در کابل و همچنین فرودگاه بین المللی حامد کرزی حفظ کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1048

به "تلگراف: شماری از نظامیان انگلیسی در افغانستان باقی می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلگراف: شماری از نظامیان انگلیسی در افغانستان باقی می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید