تاکید عضو شورا بر استفاده از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران

به گزارش مجله صادق ویلا، یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران تاکید کرد.

تاکید عضو شورا بر استفاده از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران

به گزارش خبرنگاران، ناصر امانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور شهردار تهران در این جلسه در تذکری، گفت: شورای شهر تهران در دوره پنجم مصوبه ای داشته که به عنوان بهترین عملکرد خود از آن یاد می کردند. مصوبه ای تحت عنوان ساماندهی واگذاری املاک در شهرداری تهران که در ماه های آخر دوره قبل شورا به تصویب رسید.

وی افزود: در این مصوبه شهرداری مکلف به انجام برخی اقدامات شده و از سوی دیگر لیستی شامل 86 ملک در آن قید شده که 60 مورد تمدید بهره برداری و 26 مورد واگذاری نو عنوان شده است.

امانی ادامه داد: آقای زاکانی در ابتدای آغاز کار خود در ابلاغی، واگذاری هر گونه املاک شهرداری را متوقف کردند. در حال حاضر نیز اگر این مصوبه نیاز به اصلاح و یا حتی لغو دارد شورا باید در مورد آن تصمیم گیری کند. در این مصوبه 14 تکلیف به شهرداری داده شده که مهلت همه آنها تمام شده است اما هیچ یک از این 14 مورد یا اجرا نشده یا اگر اجرایی شده نتیجه آن به شورا ارائه نشده است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر شهرداری در این خصوص نظری دارد باید در قالب لایحه به شورا ارائه کند. چرا که این موضوع مصوبه شوراست و باید در شورا مشخص تکلیف شود.

امانی در بخش دیگری از صحبت های خود به ماده 74 قانون برنامه سوم اشاره کرد و افزود: این ماده به اختصاص 30 درصد پست های شهرداری به زنان اشاره دارد و خوشبختانه تعداد قابل توجهی از بانوان در شهرداری تهران تحصیل کرده هستند و می توانند در ارتقای شهرداری نقش بسزایی داشته باشند. در حال حاضر که شهردار مدیران را منصوب می کند فرصت خوبی است که توجه ویژه ای به سهم 30 درصدی پست های شهرداری به بانوان داشته باشد. هر چند که یکی از پست ها را در انتخاب شهرداران منطقه ها به یک خانم داده اند اما باید بیش از این از ظرفیت بانوان استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1167

به "تاکید عضو شورا بر استفاده از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید عضو شورا بر استفاده از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید