ببینید ، شکار کرم آتشین؛ عبور از کنار این کرم دردناک است!

به گزارش مجله صادق ویلا، کرم آتشین ریشدار یک گونه از کرم است که در آب های گرمسیری اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه زندگی می نماید. می توانید آنها را در حال استراحت در زیر سنگ ها در منطقه ها صخره ای یا علف های دریایی یا تغذیه از مرجان های نزدیک سطح آب پیدا کنید.

ببینید ، شکار کرم آتشین؛ عبور از کنار این کرم دردناک است!

به گزارش خبرنگاران، کرم آتشین ریشدار یک گونه از کرم است که در آب های گرمسیری اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه زندگی می نماید. می توانید آنها را در حال استراحت در زیر سنگ ها در منطقه ها صخره ای یا علف های دریایی یا تغذیه از مرجان های نزدیک سطح آب پیدا کنید.

این کرم ها سمی هستند و یک نوروتوکسین قوی فراوری می نمایند که می تواند شکارچیان آنها را ضعیف کند و باعث ایجاد واکنش های نامطلوب در انسان گردد. افرادی که به طور تصادفی از کنار کرم آتشین ریش دار می شوند، ممکن است علائمی مانند سوزش، حالت تهوع و سرگیجه را از خود نشان دهند.

کرم آتشین ریش دار موجودی متمایز است که بدن آن با تکه های رنگارنگ و ابریشم های سفید پوشانده شده است. موهای سفیدی که از بدن آنها بیرون زده اند پر از سم هستند. کرم آتشین ریشدار متعلق به گروه کرم های قطعه ای در کلاس Polychaeta است که شامل کرم های دریایی معروف به کرم های مودار می گردد. اینگونه از کرم ها در محیط های آبی و آب های شور یافت می گردد.

طول اینگونه از کرم ها معمولا بیشتر از 15 سانتی متر است و حتی توانند تا 30 سانتی متر رشد نمایند. رنگ آنها فرق دارد و می تواند از زرد تا قرمز، سبز و سفید متغیر باشد. ظاهری شبیه به هزارپا دارند و دارای ابریشم های سفید، برآمدگی های جانبی بدن و آبشش های قرمز یا نارنجی در کنار بدنشان هستند. هر بخش بدن دارای موهای سفید پر از سم است که پس از نفوذ به گوشت می شکند.

این کرم ها نام خود را از احساس سوزشی که در قربانیان خود در تماس با موهایشان ایجاد می نمایند گرفته اند. سم آنها در تضعیف شکارچیان دریایی آنها مؤثر است، آنها برای انسان نسبتاً بی ضرر هستند. با این حال، تماس با نوروتوکسین آنها می تواند باعث تحریک شدید و احساس سوزش دردناک در اطراف محل تزریق گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1401 بروزرسانی: 23 اسفند 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1528

به "ببینید ، شکار کرم آتشین؛ عبور از کنار این کرم دردناک است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، شکار کرم آتشین؛ عبور از کنار این کرم دردناک است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید