بانک مرکزی، معاملات مربوط به عملیات بازار باز (12 شهریورماه 1399)

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران -بانک مرکزی دو سفارش در مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین بانکی برای فروش اوراق بدهی دولتی دریافت کرد؛ اما با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت پیشنهادی، این بانک در هفته جاری معامله ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.

بانک مرکزی، معاملات مربوط به عملیات بازار باز (12 شهریورماه 1399)

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز دوشنبه 10 شهریورماه 1399 در خصوص موضع بانک مرکزی در عملیات بازار باز، این بانک دو سفارش در مهلت معین شده از طریق سامانه بازار بین بانکی برای فروش اوراق بدهی دولتی دریافت کرد؛ اما با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت پیشنهادی، این بانک در هفته جاری معامله ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.

ذکر این نکته ضروی است که بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی اجرا می کند. موضع این بانک (خرید یا فروش اوراق بدهی دولتی) بر اساس پیش بینی شرایط نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام خواهد شد. متعاقب اطلاعیه یاد شده، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت معین شده از طریق سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 512

به "بانک مرکزی، معاملات مربوط به عملیات بازار باز (12 شهریورماه 1399)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، معاملات مربوط به عملیات بازار باز (12 شهریورماه 1399)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید