بالا بردن اعتماد به نفس با خلق عادات جدید در زندگی!

به گزارش مجله صادق ویلا، بالابردن اعتماد به نفس برای افرادی که از فقدان اعتماد به نفس رنج می برند کمی سخت به نظر می رسد. برای ایجاد اعتماد به نفس باید عادات جدیدی را در زندگی فردی و اجتماعی خود به وجود بیاورید که از جمله آن می توان به عشق به خود، بودن در فضای مثبت، معاشرت با افراد مثبت اندیش و ... اشاره نمود.

بالا بردن اعتماد به نفس با خلق عادات جدید در زندگی!

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - زندگی گاهی اوقات سخت می شود و در این شرایط سخت، بالا بردن اعتماد به نفس می تواند به شما در افزایش نیرومندیتان برای مواجهه و پیروزی در چالش های زندگی یاری کند. تحقیقات نشان داده است که برای افزایش رضایت از زندگی و داشتن یک زندگی شاد، باید بالا بردن اعتماد به نفس و عزت نفس را در دستور کار خود قرار دهید. هیچ فردی با اعتماد به نفس و یا عزت نفس بالا به جهان نیامده است و این شمایید که باید کوشش کنید تا بتوانید اعتماد به نفس را در خودتان تقویت کنید. از قلم نیاندازید که اعتماد به نفس، راهی به سوی موفقیت است.

ضربه خوردن در زندگی چیزیست که اگر ما به آن اجازه دهیم، می تواند شخصیت ما را به بدترین روش ممکن شکل دهد. شما می توانید از رفتاردرمانی شناختی یعنی صحبت به زبان مثبت با خودتان برای بالا بردن اعتماد به نفس بهره بگیرید. بعضی افراد با خودشان به زبان منفی صحبت می نمایند در حالی که برای افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس باید در هنگام صحبت با خودتان نیز زبانی تشویقی داشته و مثبت حرف بزنید. حتی زمانی که در حال مواجهه با یک موضوع ترسناک هستید، مثبت اندیشی نسبت به نتیجه و خروجی یک کوشش حتی پیش از خاتمه این فرایند می تواند بسیار حیاتی و مهم باشد. برای این که بتوانید میزان اعتماد به نفستان را بسنجید، از تست اعتماد به نفس بهره بگیرید.

در این مقاله به راهکارهایی اشاره می کنیم که می توانید به یاری آنها شاهد افزایش اعتماد به نفس نسبت به خودتان باشید.

خودتان را دوست داشته باشید

به جای این که به زبان منفی با خودتان صحبت کنید، اعتماد به نفستان را افزایش دهید؛ چرا که منفی بافی در چنین شرایطی یکی از مخرب ترین عوامل برای تخریب اعتماد به نفس و عزت نفس شماست. شما باید یاد بگیرید که چگونه دیدگاه های منفی را با دیدگاه های مثبت، در خودتان عوض کنید. اگرچه ممکن است آسیب ها و زخم های روانشناختی و عاطفی توسط خودتان ایجاد نشده باشد، اما به این نکته توجه کنید که تنها فردی که می تواند این دردها را التیام بخشد خود شخص شما هستید. هر وقت که بتوانید خودتان را دوست داشته باشید، دیدگاهتان نسبت به زندگی مثبت شده و خوش بین می شوید.

این که بتوانید عاشق خودتان باشید به دو روش امکان پذیر است:

1. یادگیری این که خودتان می توانید خودتان را شاد کنید

حمایت افراد از شما زمانی به وجود می آید که خودتان ابتدا نسبت به خودتان باور داشته باشید. از قلم نیاندازید که استقامت، کلید خودشکوفاییست؛ چرا که خودشکوفایی می تواند با یک دیدگاه منفی از بین برود و به صندلی اول خود بازشود.

2. تمجید از خودتان را به یک عادت تبدیل کنید

همواره در زمان شکست ها، خودتان را به خاطر موفقیت هایی که داشته اید تشویق کنید. ساختن اعتماد به نفس در یک شب میسر نیست و زمان می برد تا مغز شما نسبت به تعریف شما از خودتان متقاعد شود. بلند صحبت کردن جلوی آینه می تواند به شما یاری کند چرا که در این شرایط خودتان هستید که به خودتان صحبت می کنید. این روش به افزایش اعتماد به نفس شما یاری می نماید.

اطرافتان را با انرژی مثبت پر کنید

برای این که بتوانید بالا بردن اعتماد به نفس را عملی کنید، باید اطرافتان را مملو از انرژی مثبت کنید. دوستی و معاشرت با کسانی که به زندگی شما یک ارزش اضافه می نمایند نه تنها باعث ایجاد اعتماد به نفس در شما می شود، بلکه مسبب رشد شما در بخش های دیگر زندگی نیز می شود.

اطرافتان را به یاری این راه ها مملو از انرژی مثبت کنید:

1. با افراد مثبت معاشرت کنید

رفت و آمد و معاشرت با افرادی که ذهنیت مثبت دارند به شما یاری می نماید تا با چشمانتان ببینید که اعتماد به نفس چگونه است و در نتیجه کوشش کنید تا با بالا بردن اعتماد به نفس، شبیه آنان شوید. ممکن است شما یک فردی با اعتماد به نفس بالا را ببینید و چگونگی بروز اعتماد به نفس را از او یاد بگیرید. قبل از آنکه بخواهید با کسی رابطه برقرار کنید، مطمئن شوید که دلیل مجذوب شدن فرد مورد نظر توسط شما نگرش مثبت آن فرد است نه این که آنان نیز مانند شما عزت نفس پایینی دارند. دیدگاه هایی که از سمت دیگر افراد به شما می رسد ممکن است فقط چند کلمه به نظر برسند، اما این کلمات وزن بسیار زیادی دارند. اجازه ندهید افراد شما را سبک بشمارند و بدانید که دور بودن از منفی بافی به شما یاری می نماید تا اعتماد به نفستان را افزایش دهید.

2. در فضای مثبت حضور داشته باشید

بودن در فضای مثبت و پر طراوت می تواند به شما یاری کند تا انرژی لازم را برای حرکت رو به جلو داشته باشید. راستا ساختن اعتماد به نفس و عزت نفس بالا مستمر و بدون وقفه است. به عنوان یک انسان، شما یک موجود اجتماعی هستید که به دنبال ایجاد ارتباط با افراد دیگر هستید. فقط در یک فضای مثبت است که شما می توانید با افراد مثبت ملاقات کنید و ارتباط بسازید. داشتن ارتباط شخصی و عاطفی با کسی که ذهنیت مثبتی نسبت به زندگی دارد می تواند تضمین کند که این انرژی مثبت به شما نیز انتقال می یابد.

لباس خوب بپوشید تا همه را تحت تأثیر قرار دهید

این که چگونه لباس بپوشید می تواند نگرش دیگران نسبت به شما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین زمانی که به وضع ظاهری خودتان توجه می کنید و لباس شکیل می پوشید فقط از نگاه دیگران خوب به نظر نمی رسید؛ بلکه به بالا بردن اعتماد به نفس در درون خودتان را نیز یاری می کنید.

حرف آخر

برای این که بتوانید به خواسته تان یعنی بالا بردن اعتماد به نفس برسید، باید پایدار و هدفمند حرکت کنید. شاید در ابتدا رسیدن به این صندلی سخت باشد اما کوشش و رسیدن به آن در بلند مدت به شما اثبات می نماید که چقدر ارزش کوشش را داشته است. فرصت های زیادی در زندگی وجود دارند که فقط می توانید به یاری اعتماد به نفس به آنها برسید. از امروز تصمیم بگیرید که عدم اعتماد به نفس را کنار بگذارید و نگذارید موجب عدم موفقیت شما شود. شما باید نسبت به این که چه کسی هستید و چه توانایی هایی دارید اعتماد داشته باشید چرا که لایق این اعتماد هستید.

تصویری از آنچه که می خواهید باشید در ذهنتان داشته باشید و کوشش کنید با برداشتن گام های مثبت به آن صندلی برسید. نکات جزئی مانند حفاظت از سلامتی و پوشش زیبا شاید به نظر ناچیز برسد اما این نکات جزئی در بالا بردن اعتماد به نفس شما بسیار حیاتی و مهم هستند. افزایش اعتماد به نفس به یاری هدفگذاری در زندگی هم امکان پذیر است که نباید به آن بی توجهی کرد. اعتماد به نفس مانند یک زره است که شما هر روز می پوشید تا نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. این احساس خوب به جامعه نیز منعکس می شود.

آیا شما خودتان را فردی با اعتماد به نفس بالا می دانید؟ چگونه این اعتماد به نفس را به دست آوردید؟ تجربیات خود را با مخاطبان خبرنگاران درمیان بگذارید.

برگرفته از: powerofpositivity

منبع: setare.com
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 777

به "بالا بردن اعتماد به نفس با خلق عادات جدید در زندگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا بردن اعتماد به نفس با خلق عادات جدید در زندگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید