ارسال قنبر پلو شیرازی به سازمان جهانی جهانگردی

به گزارش مجله صادق ویلا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ارسال قنبر پلو شیرازی به سازمان جهانی جهانگردی صورت گرفت.

ارسال قنبر پلو شیرازی به سازمان جهانی جهانگردی

داستان چیست؟

معاون جهانگردی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی خبر داد که ایران با فیلمی از یک غذای اصیل ایرانی به کمپین (Gastronomy) سازمان جهانی جهانگردی پیوست.

ولی تیموری، ویدیوی این غذا را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و نوشت: کلیپ غم بر پلو شیرازی که با موضوع معرفی یکی از غذاهای اصیل ایرانی تهیه شده، شرایط و شاخص های لازم را برای شرکت در جشنواره بین جهانگردی غذا (Tourism & Gastronomy) سازمان جهانی جهانگردی UNWTO احراز کرد و به کنندگی از صنعت جهانگردی ایران، از طرف دبیرخانه این سازمان بین المللی بطور رسمی در سایت آن معرفی شد.

محمد قاسمی، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات جهانگردی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی گفت: حضور پیروز ایران در کمپین تبلیغاتی سلایق غذایی (Gastronomy) که از سوی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) برگزار شد، فرصتی است که رویای سفر از طریق غذا و آشپزی را زنده نگه می دارد.

او یادآور شد: جهانگردی خوراک (Gastronomy Tourism) یکی از زیر مجموعه های جهانگردی است. این نوع جهانگردی در واقع به عنوان حافظ میراث فرهنگی کشور میزبان عمل کرده و از این رهگذر فرصت هایی را نیز در زمینه های مختلف از جمله اشتغالزایی بویژه در مناطق روستایی فراهم می آورد.

وی اضافه نمود: بر همین اساس، سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) به عنوان بخشی از کمپین فردا سفر کنید (Travel Tomorrow) از کشورهای عضو خواست در چارچوب استانداردها و ضوابط ابلاغی خود کلیپ هایی را در زمینه معرفی غذاهای سنتی خود تهیه و ارسال کنند. این اقدام UNWTO اساسا برای مواجهه با چالش جهانی حاصل از شیوع ویروس کرونا در جهان و با هدف احترام به فرهنگهای مختلف و به صورت ویژه توجه به سلایق غذایی به عنوان بازتابی از فرهنگ، میراث، سنت و در عین حال انتقال احساس جامعه صورت پذیرفت.

قاسمی با اشاره به اینکه در این راستا معاونت جهانگردی با مشارکت بخش خصوصی اقدام به تولید فیلم کوتاهی از نحوه طبخ یکی از غذاهای سنتی کشورمان کرد، ادامه داد: این فیلم کوتاه که پس از احراز شرایط و ضوابط سازمان جهانی جهانگردی در سایت آن سازمان مورد پذیرش قرار گرفت و به آدرس: www.unwto.org/Asian-cuisine بارگزاری شد، فرصت مغتنمی را برای معرفی بخش های مختلف فرهنگ سرزمین ایران همچون معماری، پوشش دست بافته ها، موسیقی سنتی، ابزار و تجهیزات سنتی پخت خوراک و... و. به جهانیان فراهم آورده است.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات جهانگردی بیان نمود: ایران از حیث تنوع و طعم غذایی از قابلیت بی نظیری برخوردار است و متاسفانه، در راستای جذب جهانگرد به آن پرداخته نشد. امید است با تداوم چنین اقداماتی بتوانیم میراث غذایی خود را به بهترین نحو به جهانیان بشناسانیم.

منبع: همگردی
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 428

به "ارسال قنبر پلو شیرازی به سازمان جهانی جهانگردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال قنبر پلو شیرازی به سازمان جهانی جهانگردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید