اخطار ارتش ایران به پهپادهای آمریکایی

به گزارش مجله صادق ویلا، سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش از اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش به پرنده های فرامنطقه ای به منظور فاصله دریافت از منطقه عمومی رزمایش خبر داد.

اخطار ارتش ایران به پهپادهای آمریکایی

به گزارش فارس، امیر دریادار دوم شهرام ایرانی، سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش از اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش به پرنده های فرامنطقه ای به منظور فاصله دریافت از منطقه عمومی رزمایش خبر داد.

وی با اعلام این خبر، گفت: از روز گذشته و با اعلام آغاز برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش، قرارگاه پدافند هوایی با اعلام هشدار به پرنده های باسرنشین و بدون سرنشین بیگانه که در نزدیکی محل برگزاری رزمایش پرواز می کردند، به آنها به منظور فاصله دریافت از حریم هوایی منطقه عمومی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش اخطار داد که در همین مدت، شاهد تغییر رفتار محسوس پرنده های بدون سرنشین آمریکایی بودیم.

دریادار دوم ایرانی ادامه داد: همزمان یگان های پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش شامل هواپیماهای P3F، F-27 و پهپادهای شناسایی نیز با انجام گشت های دریایی مستمر و رصد و پایش منطقه عمومی رزمایش در آب های محل برگزاری رزمایش، هشدار و اخطارهای لازم به یگان های فرامنطقه ای را برای ترک منطقه رزمایش ابلاغ کرده است.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار 99 ارتش با بیان اینکه طی مدت برگزاری این رزمایش شاهد فعالیت متفاوت و متمرکز پرنده های بدون سرنشین آمریکایی برای جمع آوری اطلاعات از منطقه رزمایش بودیم، گفت: این فعالیت ها توسط سامانه های شناسایی سیگنالی ارتش کشف شد و پرنده های بدون سرنشین از سوی پدافند هوایی اخطار دریافتد و پس از احراز میزان آمادگی سامانه های مراقبتی، شناسایی و پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران مجبور به ترک منطقه شدند.

انهدام پهپاد متخاصم در ارتفاع بالا توسط موشک بهینه شده شلمچه

در رزمایش مشترک ذوالفقار99 ارتش، موشک بهینه شده شلمچه نیروی پدافند هوایی تحت هدایت عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی پیروز به انهدام هدف متخاصم شد.

بنابر گزارش فارس، در این بخش از رزمایش، پرنده متخاصم که یک هدف با سرعت بالا و در ارتفاع زیاد در حال پرواز بود و قصد ورود به منطقه عمومی رزمایش را داشت، درحالی که از سطح مقطع راداری بسیار کمی برخوردار بود، توسط سامانه های راداری تحت کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشف و به منظور رهگیری و انهدام به سامانه پدافندی بومی نیروی پدافند هوایی ارتش واگذار شد که با شلیک پیروز موشک سطح به هوای بهینه شده شلمچه از این سامانه، سرنگون شد.

امیر دریادار دوم شهرام ایرانی با اشاره به توانمندی های بومی در مقابله با ریزپرنده ها، گفت: مقابله ریزپرنده ها و ممانعت از ورود هرگونه ریزپرنده به منطقه وسیع رزمایش و هدایت آنها به محیط های دلخوان از جمله مواردی بود که در رزمایش ذوالفقار 99 ارتش تمرین شد.

سخنگوی رزمایش ذوالفقار 99 ارتش با بیان اینکه وظیفه ذاتی و حقیقی پدافند هوایی رصد کامل فضای کشور از بیرون از مرزها است، مطرح نمود: در خلال رزمایش ذوالفقار 99 تحرکات نیروهای منطقهای و فرامنطقهای کاملاً رصد میشود و پروازهای تهاجمی آفندی، مشخص مسیرها و موقعیت های اهداف در مواقع ضروری و اضطراری راهبری می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 521

به "اخطار ارتش ایران به پهپادهای آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطار ارتش ایران به پهپادهای آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید