10 مدل کت زمستانی مجذوب کننده زنانه که باید بشناسید

به گزارش مجله صادق ویلا، هوای زمستان کمی ترسناک است زیرا با یخ، سرما و دمای هوای پایین همراه است. همه این موارد می توانند مانع از بیرون رفتن شوند و برای گرم ماندن بهتر است داخل منزل بمانید، اما بیرون رفتن از منزل حتی در هوای خیلی سرد زمستان اجتناب ناپذیر است. بنابراین باید انواع مختلف کت زمستانی زنانه که شما را در برابر این سرما محافظت می نماید شناخته و از آن ها برای گرم نکه داشتن خود بهره ببرید.

10 مدل کت زمستانی مجذوب کننده زنانه که باید بشناسید

به این منظور باید بدانید کدام کت گرم ترین است، کدام مدل بیشتر از همه به شما می آید و هر کدام از این کت ها چه کاربرد متفاوتی دارند؟ در این مطلب همه این موارد را آنالیز می کنیم.

انواع کت زمستانی زنانه

محافظت از بدن در برابر هوای سرد زمستان به عصر یخبندان باز می گردد. اگر انسان ها نحوه استفاده از حیوانات برای گرم نگه داشتن خودشان را یاد نگرفته بودند هیچ انسانی اکنون روی کره زمین نبود.

انسان ها در عصر حجر تنها پوست حیوان را به دور خود می پیچیدند، اما امروزه مدل های بسیار متنوعی از کت های زمستانی وجود دارند که در فصل سرد زمستان می توان برای داشتن استایل زیبا و گرم ماندن مدل دلخواه خود را از میان آن ها انتخاب کرد.

1. آنوراک

کاپشن آنوراک برای سخت ترین شرایط آب و هوایی ساخته شده است. این کت ها جلو بسته بوده و از سر پوشیده می شوند. این بدان معنا است که هیچ درز و سوراخی وجود ندارد که آب یا سرما بتواند از آن وارد گردد.

بلندی آنوراک تا پایین باسن است و کلاه دارد. این کت به گونه ای طراحی شده که گرم بوده و با ایجاد عایق در اطراف بدن از بدن در برابر سرما محافظت کند.

  • چگونه یک کت زمستانی مجذوب نماینده و کاربردی انتخاب کنیم؟

2. کت دافل

کت دافل جزو کت های کلاه دار است که اغلب از پشم ساخته می گردد تا در برابر رطوبت عایق بوده و حتی در روزهای سرد هم گرما ایجاد کند. گیره های چوبی قابلیت اضافه ای به طراحی این کت اضافه می نمایند. کت دافل از ورود سرما به بدن جلوگیری می نماید.

3. کت خز

کت های خز یکی از لباس های اصلی و لازم برای زمستان هستند اما در سال های اخیر از دنیای مد خارج شده اند. کت های خز مصنوعی محبوبیت بیشتری در مقایسه با خز های طبیعی پیدا نموده اند.

4. کت مکینتاش

نخستین کت بارانی در دنیا به وسیله یک شیمی دان اسکاتلندی به نام مکینتاش (Macintosh) در دهه 1820 طراحی و فراوری شد. کت مکینتاش استایل بلند و ساده ای دارد که مهم تر از آن پارچه آن ضدآب است. کت های مکینتاش یقه های تاشونده ای، آستین بلند و مدل بلندی دارند که اغلب بلندی آن تا زانو است. این کت اکنون با عنوان کت بارانی کلاسیک شناخته می گردد و طرفدارهای بسیار زیادی دارد.

  • 16 پارچه رایج و مناسب برای کت پاییزی و زمستانی

5. کت پارکا

کت پارکا به صورت کتی سنگین و ضخیمی که حتی در سردترین دما هم انسان را گرم نگه می دارد طراحی شده است. کت های پارکا آستین بلند بوده و بلندی آن ها تا پایین باسن است و یقه های ایستاده با بلندی مبه وسیلهی دارد.

کت های پارکا در اصل در آلاسکا ساخته شده اند که دمای هوای بسیار پایینی دارد و برفی و یخی است. پیش از این کت پارکا را از پوست گوزن یا پوست خوک تهیه می کردند اما امروزه آن ها را از الیاف مصنوعی می سازند.

6. پی کت

پی کت در اصل برای ماموران نیروی دریایی انگلیسی ساخته شد. این کت چهار دکمه است یعنی دو ردیف دکمه در قسمت پایین جلوی کت دارد. بلندی پی کت تا پایین باسن است و یقه ی آن به سمت پایین تا شده است.

طراحی این کت کمی پهن بوده و از قسمت سینه ها کمی گشاد می گردد. پی کت قبلا از پشم که یک عایق و ماده مقاوم در برابر آب است تهیه می شد تا گرمای لازم را برای هوای سرد زمستان فراهم کند.

7. پافر

نام کت های پافر نه تنها از مدلشان بلکه از ساختارشان گرفته شده است. این کت ها در مدل های مختلفی تهیه می شوند، اما همواره ظاهر پف دار منحصر به فردی دارند که این نام را برای آن ها مناسب ساخته است. این ظاهر پف دار آن ها با عایقی همراه است که باعث می گردد حتی در سردترین شرایط آب و هوایی هم گرم بمانید.

  • 12 نکته مهم که قبل از خرید کفش زمستانی زنانه، باید به آن ها توجه کنید

8. اورکت

اورکت یکی از کت های بلندی است که اغلب بلندی آن تا بالای زانو یا بلندتر بوده و کمربند ندارد. مدل این کت راسته است و در قسمت کمر کمی جمع شده است. مدل های متنوع بسیاری از اورکت وجود دارد که از استایل های غیررسمی تا مدل های فانتزی را در بین انواع مختلف آن می توان یافت. اورکت ها در جنس های مختلف تهیه می شوند که پشم یکی از رایج ترین آن ها است.

9. ترنچ کت

این کت بسیار شیک بوده و فرد را حتی در مرطوب ترین شرایط آب و هوایی گرم و خشک نگه می دارد. ترنچ کت ها کت های بلندی هستند که اغلب بلندی آن ها تا زانو یا بلندتر بوده و در مدل های قدیمی تر چهاردکمه در جلو دارند.

ترنچ کت از یک کمربند از جنس خود، یقه ای که تا شده و لبه های کوتاهی دارد و اپل های روی شانه تشکیل شده است.

  • چگونه انواع ترنچ کت را در استایل مردانه و زنانه ست کنید؟

10. کت Wrap (روپوش)

کت های Wrap بلند بوده دارای کمربند و اغلب از جنس پشم یا سایر مواد عایق هستند. این کت ها ظاهر بسیار شیکی دارند زیرا یقه V شکلی دارند که تا قسمت سینه کشیده شده و با کمربند همخوانی دارد. طراحی این کت به این صورت است که روی منحنی های بدن تاکید نموده و باعث می گردد کمر باریک تر به نظر برسد.

کت های Wrap طراحی بلند و راسته ای دارد که ظاهر کشیده ای ایجاد می نماید. این کت ها بسیار راحت هستند، زیرا می توانند مطابق بدن تنظیم شوند. کمربند می تواند مطابق میزان بدن تنظیم گردد بنابراین هر وقت که آن را می پوشید سعی کنید مطابق میزان بدن خود تنظیمش کنید.

پوشیدن انواع مختلف کت زمستانی زنانه

آیا آماده پوشیدن مدل های مختلف کت زمستانی هستید؟ مدل های بسیار متنوعی وجود دارند که می توانید مدل دلخواه خود را از میان آن ها انتخاب کنید. انتخاب کت ها را می توانید بر اساس مدل، گرما و بر اساس اینکه این مدل را قبلا داشته اید یا نه انجام دهید.

آیا کت های زمستانی قابل تغییر دادن هستند؟

کت های زمستانی مقرون به صرفه قیمت نیستند و هنگامی که مدلی را پیدا کردید که مطمئن شدید گرم نگهتان می دارد، از همان بهره ببرید. اما اگر بدنتان تغییر کرد ممکن است دیگر کت برایتان متناسب نباشد. بنابراین آیا امکان ایجاد تغییر در آن ها برای متناسب ساختنشان وجود دارد؟

بعضی قسمت های کت می توانند تغییر نمایند اما اغلب نمی توانید تغییرهای عمده ای در کت ها ایجاد کنید مگر اینکه کت را به صورت کامل عوض کنید. زیپ ها و دکمه ها به سادگی قابل تعویض هستند. یقه ها می توانند کوتاه یا برداشته شوند. آستین ها و لبه های آستین ها هم می توانند کوتاه شوند.

می توان به کت های زمستانی کمربند اضافه نمود یا تغییراتی را در اطراف کمر ایجاد کرد تا متناسب تر گردد. تغییر شانه های کت سخت یا حتی غیرممکن است. در صورتی که کت در قسمت شانه ها متناسب نباشد باید به فکر خرید یک کت تازه باشید.

  • 19 ایده مجذوب نماینده برای ست کردن کت پشمی زنانه در استایل پاییزی

آیا می توان کت های زمستانی را در خشک کن قرار داد؟

شستن و خشک کردن کت های زمستانی یک فرایند ترسناک است. اما گاهی احتیاج است که این کت ها را تمیر کنیم. برف، باران و پوشیدن معمولی باعث می گردد لکه هایی روی کت ایجاد گردد. اما برای تمیز کردن این کت ها احتیاجی نیست که هر بار از خشک کن بهره ببرید.

برای تمیز کردن کت های زمستانی در ابتدا برچسب مراقبت از لباس را آنالیز کنید. این برچسب جزئیات و دستورالعمل هایی را درباره تمیز کردن کت به همراه دارد.

بسیاری از کت ها باید با دست و در تشت بزرگی که از آب سرد پر شده و کمی مایع لباس شویی داخل آن ریخته شده شسته شوند. کت را بدون پیچاندن و فشار دادن یا کشیدن پارچه بشویید. این روش برای بسیاری از پارچه ها مناسب است اما برای چرم جوابگو نیست. برای چرم باید از پاک نماینده های مخصوص و تکنیک های خاص پاک کردن چرم بهره ببرید.

بعضی کت ها می توانند با ماشین لباس شویی شسته و خشک شوند. اغلب کت ها باید پشت و رو شده و در آب سرد و دور آرام ماشین لباسشویی شسته شوند. کت ها را حتما باید در دمای پایین بشویید. کت های پافر و پر می توانند با ماشین لباس شویی شسته و خشک شوند.

نحوه نگهداری کت های زمستانی چگونه است؟

در صورتی که فضای کافی دارید و کت خیلی سنگین نیست که دچار کشیدگی و پارگی گردد سعی کنید برای نگهداری کت ها را آویزان کنید. علاوه بر این می توانید کت ها را با استفاده از یک کاور پارچه ای یا کیسه پلاستیکی برای جلوگیری از گرد و غبار گرفتن و محافظت در زمان هایی که آن ها را نمی پوشید بپوشانید.

در غیر اینصورت کت ها را تا نموده و در کیسه های پلاستیکی بگذارید. کیسه های وکیوم برای بعضی کت ها مناسب هستند اما کت های از جنس پر و کت های پافر نباید در کیسه های وکیوم نگهداری شوند، زیرا حالتشان را از دست می دهند. حتما قبل از برداشتن کت ها آن ها را شسته و لکه هایشان را پاک کنید.

  • 9 پارچه گرم و شیک که برای لباس های زمستانی ایدئال هستند

تناسب میزان کت زمستانی باید چگونه باشد؟

کت های زمستانی به روش های مختلفی تهیه می شوند. بعضی مدل ها گشاد و آزاد بوده و بعضی اندامی هستند. بنابراین چگونه بدانیم کت زمستانی برایمان متناسب است؟

مطمئن شوید که کت در قسمت بازوها و شانه ها متناسب باشد. این مورد یک شاخص بزرگ از متناسب بودن کت است. آنالیز کنید و ببینید که آیا می توانید بازوهای خود را دایره وار بچرخانید و دست هایتان را بالای سرتان ببرید؟

باید بتوانید بازوهایتان را آزادانه در همه جهت ها بدون داشتن هیچگونه احساس کشیدگی در شانه ها حرکت دهید.

برای اطمینان از متناسب بودن آستین ها هم دست های خود را بکشید. سرآستین کت نباید از نیمی از دستتان بالاتر برود. تنها باید مچتان در این شرایط تعیین باشد نه بازویتان.

تناسب میزان را به وسیله بازوها و شانه ها آنالیز کنید و ببینید که آیا کت برای بدنتان متناسب است یا خیر. کتی که نامتناسب باشد ظاهر کلی را خراب نموده و باعث می گردد راحت نباشید. فرقی نمی نماید که چه چیزی بپوشید فقط از متناسب بودن میزان آن مطمئن شوید. این کار باعث می گردد استایل زیباتر و احساس بهتری داشته باشید و در دنیای مد اعتماد به نفس مهم ترین عنصر استایل است.

منبع: ThreadCurve

منبع: دیجی استایل
انتشار: 22 مهر 1401 بروزرسانی: 22 مهر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1459

به "10 مدل کت زمستانی مجذوب کننده زنانه که باید بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مدل کت زمستانی مجذوب کننده زنانه که باید بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید