گازوییل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یورو 5 می شود

به گزارش مجله صادق ویلا، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از عرضه گازوییل یورو 5 از بهمن ماه در این پالایشگاه خبر داد.

گازوییل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یورو 5 می شود

علیرضا جعفرپور مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس ظهر امروز با اشاره به برنامه ریزی برای راه اندازی واحد تصفیه گازوییل در این پالایشگاه، گفت: اندازه غلظت گوگرد در گازوییل یورو 4 حدود 50ppm و در گازوییل یورو 5 زیر 10ppm است، اما گازوییل تولیدی در این پالایشگاه حدود 1200 تا 1500 ppm غلظت دارد که با برنامه ای در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس طراحی شده تا در بهمن ماه یا در نهایت تا سرانجام سال واحد تصفیه گازوییل را به بهره برداری می رسانیم تا همه 16 تا 18 میلیون لیتر گازوییل تولیدی به کیفیت یورو 5 برسد.

او درباره کیفیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه نیز گفت: غلظت گوگرد موجود در بنزین تولیدی پالایشگاه نفت ستاره ده درصد استاندارد بین المللی است و بسیار کیفیت بالایی دارد به طوری که 10 برابر از استاندارد جهانی، گوگرد کمتری دارد و تلاش داریم تا گازوییل تولیدی در این پالایشگاه نیز به حد بسیار با کیفیتی ارتقا دهیم.

پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی کشور و خاورمیانه است که روزانه بیش از 45 درصد بنزین مورد نیاز کشور را تولید می کند.

خبرنگاران هرمزگان بندرعباس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1401 بروزرسانی: 5 مهر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1451

به "گازوییل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یورو 5 می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازوییل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یورو 5 می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید