چرا کسی حسن یزدانی را نمی خواهد؟

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران: لیگ کشتی آزاد ایران قرار است 22 مهرماه آغاز گردد و تیم ها برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر رقابت نمایند. در این بین زمان زیادی به خاتمه مهلت جابجایی باقی نمانده و حساسیت ها در همین زمینه بیشتر شده است. بیشتر نگاه ها متوجه حسن یزدانی، کشتی گیر پرآوازه ایران است که هنوز بدون تیم مانده است.

چرا کسی حسن یزدانی را نمی خواهد؟

به گزارش خبرنگاران، اگرچه تا روز گذشته حسن یزدانی و امیرحسین زارع در زمره نام آشنا های بدون تیم بودند، ولی زارع با یک تیم قرارداد بسته و حالا فقط حسن یزدانی بدون تیم مانده است. ناگفته پیداست که هر تیمی که حسن یزدانی را جذب کند، اگر واقعا این کشتی گیر روی تشک حاضر گردد، مدال طلایش در آن وزن قطعی است، ولی چرا با وجود چنین ضمانتی، هیچ تیمی حسن یزدانی را نمی خواهد؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید یکی دو علت که دست بر قضا هر دوی آن ها هم به اتفاقات اقتصادی برگردد عنوان گردد. برخلاف مطالبی که روز های اخیر مطرح شده، صحبت های پدر حسن یزدانی علیه علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران چندان تاثیری در بدون تیم ماندن یزدانی ندارد بلکه دستمزد بالای حسن برای حضور در لیگ کشتی آزاد ایران است که دردسرساز شده است.

برخلاف ادوار گذشته، این بار دستمزد کشتی گیران ایرانی به مرز یک میلیاردتومان نزدیک شده و همین حالا چندین چهره سرشناس لیگ با قرارداد های 600، 700 و 800 میلیونی تیم جدیدی را انتخاب نموده اند. این رقم برای حسن یزدانی که در سال های گذشته هم در زمره گران قیمت ترین ها بود، به طور محسوسی بالاتر است. بدیهی است که اگر تیمی حسن را می خواهد باید حسابی سر کیسه را شل کند. با این حال آیا هزینه زیاد برای حسن یزدانی منطقی است؟ به گزارش خبرنگاران، برای آنالیز این موضوع باید اشاره نمود که یک کشتی گیر در لیگ کشتی ایران نهایتا قرار است 10 کشتی یعنی چیزی حدود 60 دقیقه مبارزه کند. پرداخت رقم میلیاردی برای 60 دقیقه کشتی به میزان کافی بحث برانگیز است. این موضوع هم، اما شاید چندان دردسرساز نباشد، چون تیم ها هنوز مطمئن نیستند که در صورت بستن قرارداد با حسن یزدانی او حاضر گردد برایشان مسابقه دهد! فصل گذشته بود که حسن یزدانی قرارداد بست، ولی روی تشک حاضر نشد. اگرچه عنوان شده که او پولی از باشگاهش نگرفته، ولی بعد ها شایعه شد که به واسطه همان قرارداد، حسن یزدانی بدون آنکه کشتی بگیرد، 300 میلیون تومان درآمد داشته است. موضوعی که البته با واکنش منفی باشگاه مورد نظر روبرو شد.

همین موارد حالا اصلی ترین علت برای بدون تیم ماندن حسن یزدانی است؛ هرچند که هنوز هم وسوسه داشتن حسن در ترکیب، می تواند برای تیم های لیگ ایران، مجذوب کننده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1455

به "چرا کسی حسن یزدانی را نمی خواهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کسی حسن یزدانی را نمی خواهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید