پیش بینی وزیر از آینده بازار مسکن

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت هیچگونه چشم داشتی به منابع مالیاتی ندارد و قرار بر این است که منابع مالیات بر خانه های خالی در حوزه تامین مسکن استفاده شود.

پیش بینی وزیر از آینده بازار مسکن

به گزارش خبرنگاران ، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به وجود حباب در بازار مسکن گفت: بازار دچار التهاب است و در بسیاری از بخش ها قیمت ها واقعی نیستند و باید به شرایطی برسیم که التهاب از بازارها خارج شوند و ثبات در این بازارها برقرار شود. بازار مسکن هم تحت تاثیر از این بازارها قرار گرفته است و اگر التهاب از این بازارها خارج شود، شاهد ثبات در بازار مسکن نیز خواهیم بود.وی ادامه داد: در بخشی از مناطق همچنان حباب قیمتی در بازار مسکن وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که طرح جامع مسکن را با اطلاعات واقعی طرح ریزی کنیم، گفت: هر آنچه در برنامه ششم توسعه درباره مسکن آمده براساس مفروضات تحلیلی است و نه اقلام آمار ثبتی بنابراین به دنبال آن بودیم که با اقدامات جدید به اطلاعات واقعی دست پیدا کنیم.

اسلامی با اشاره به ثبت اطلاعات ملکی خانوار از 19 فروردین ماه در سامانه املاک و اسکان کشور بیان داشت: به دنبال آن هستیم که با ثبت اطلاعات، آمار واقعی درباره نیاز و میزان مصرف مسکن داشته باشیم تا بتوانیم براساس این آمار ثبتی برنامه ریزی های دقیقی برای تولید مسکن داشته باشیم و این کار ماندگار برای کشور است.

خروج سوداگری از بازار مسکن سیاست آینده وزارت راه و شهرسازی

وی با بیان اینکه سیاست بعدی ما از این اقدام جدید، خروج سوداگری از بازار مسکن است، تاکید کرد: پول هایی وارد بازار مسکن می شود که التهاب آفرین است و برخی از موسسات اقدام به خرید 500 تا 1000 واحد مسکونی می کنند تا سرمایه خود را افزایش دهند. به دنبال این بودیم که با وضع مالیات این منطقه را پرریسک کنیم تا پول به سمت سرمایه گذاری برای ساخت مسکن برود و نه سرمایه گذاری خرید مسکن.

دولت چشم داشتی به منابع مالیاتی ندارد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت به دنبال منفعت خود نیست، گفت: دولت هیچگونه چشم داشتی به منابع مالیاتی ندارد و قرار بر این است که منابع مالیات بر خانه های خالی در حوزه تامین مسکن استفاده شود.اسلامی با اشاره به تهاتر مسکن مازاد افراد با زمین های مرغوب شهری گفت: افرادی که تمایل به عرضه واحدهای مسکونی خود دارند می توانند واحدهای خود را با نرخ کارشناسی شده عرضه کنند و دولت به آنها زمین مرغوب شهری ارائه می دهد و برای تولید دوباره مسکن در این واحدها از این افراد حمایت می کنیم.وی ادامه داد: این واحدها به متقاضیان مسکن که در سامانه مورد نظر ثبت نام کردند ارائه می شود و همچنین خانواری که قصد تبدیل به احسن واحد خود را دارند می توانند از این واحدها استفاده کنند.وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به تولید لکوموتیو ملی گفت: سال گذشته که سال رونق تولید بود، بحث ساخت واگن باری را پایه گذاری کردیم و پیشرفت های زیادی در این زمینه داشتیم. بعید می دانم لکوموتیو ملی امسال به تولید برسد اما در این زمنیه پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشتیم.

منبع: ایلنا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 926

به "پیش بینی وزیر از آینده بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وزیر از آینده بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید