واکنش فاطمه معتمدآریا به درگذشت علی انصاریان

به گزارش مجله صادق ویلا، فاطمه معتمدآریا با ابراز تاسف از درگذشت مهرداد میناوند و علی انصاریان گفت: فکر می کنم اگر من به جای آن ها رفته بودم امروز مردم ایران درد و غم کمتری داشتند.

واکنش فاطمه معتمدآریا به درگذشت علی انصاریان

به گزارش خبرنگاران، عصر پنجشنبه 16 بهمن ماه فیلم روزی روزگاری آبادان که اولین فیلم حمیدرضا آذرنگ در مقام کارگردان است، در سینمای رسانه ها در برج میلاد نمایش داده شد. این فیلم علیرغم نامش به دلیل شیوع کرونا شرایط فیلمبرداری در آبادان را پیدا نکرد و برای همه فضاها ، در تهران دکور ساخته شد.

نشست پرسش و پاسخ این فیلم با حضور آذرنگ و نیز فاطمه معتمد آریا، الهام شفیعی، هیراد آذرنگ (بازیگر)، سپیده عبدالوهاب (تدوین گر)، بابک بنی اردلان (صدابردار)، سهیل دانش اشراقی (طراح صحنه) و علی اوجی (تهیه نماینده) برگزار گردید و مثل دو نشست قبلی جشنواره تحت تاثیر درگذشت علی انصاریان بود.

در این نشست فاطمه معتمدآریا در ابتدای صحبت خود گفت: ابراز تاسف می کنم برای از دست دادن دو الگوی سرزندگی، شادابی، انسانیت، مردانگی و پهلوانی که بخاطر کرونا مردم ایران را این روزها عزادار کردند. امروز فکر می کردم اگر من رفته بودم و آن ها زنده بودند، غمگینی امروز مردم کمتر بود و درد کمتری در مردم ایران ایجاد می شد.

این بازیگر درباره بازی در فیلم روزی روزگاری آبادان با اشاره به اینکه مدت زیادی را برای آغاز این کار صبر نموده بود، گفت: سابقه تئاتری من با آقای آذرنگ و سابقه همکاری ما در فیلم آباجان به کارگردانی هاتف علیمردانی باعث شد که جدی تر به پیشنهاد حضور در این فیلم فکر کنم. این فیلم فراز و نشیب های بسیاری در پیدا کردن تهیه نماینده و بازیگر داشت، اما برای من از جاذبه بسیاری برخوردار بود. فکر می کنم نگاه این فیلم بیشتر خانوادگی است و همه با هم هماهنگ هستند و یک بازیگر به تنهایی به چشم نمی آید.

در این نشست علی اوجی که این روزها مشغول تهیه فیلم جدید مسعود کیمیایی نیز هست، شایعه ابتلایش به کرونا را تکذیب کرد و بخاطر دوستی با علی انصاریان از حاضران خواست به احترام او یک دقیقه سکوت نمایند.

او گفت: از بزرگان کشور می خواهم، فکری عاجل برای واکسن نمایند تا دیگر این طور غم نبینیم.

وی درباره این فیلم گفت: همکاری در این فیلم حدود یک سال و نیم قبل به من پیشنهاد شد که در آن موقع خود آقای آذرنگ می خواست بازی کند و من خیلی مخالف بودم و کارمان به قهر با آقای آذرنگ هم رسید ولی بعد دوباره از سوی آقای اسکندری، آذرنگ و تنابنده در این پروژه حاضر شدم و به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی مجبور شدیم لوکیشن های مربوط به آبادان را در تهران فیلمبرداری کنیم. در آن موقع محسن تنابنده از بازی در کار جدید اصغر فرهادی برگشته بود و به محض این که متوجه تست مثبت ایشان شدیم از تمامی عوامل تست گرفتیم که هر 70 تست ، منفی بود.

همچنین حمید آذرنگ در ابتدای صحبت هایش با ابراز ناراحتی از درگذشت انصاریان، درباره هدفش از ساخت این فیلم شرح داد: اگر فیلم نتوانسته هدفش را بیان کند، من اینجا هر چه بگویم توجیه است. روز اول جنگ آمریکا و عراق یک موشک به اشتباه به انبارهای شرکت نفت آبادان برخورد کرد که البته تلفاتی نداشت اما من خیال پردازی کردم. این اتفاق که حاکی از خطای انسانی بود که می توانست برای خانواده ای رخ بدهد. این موضوع را در صحنه تئاتر کار نموده بودم و از آنجا که دوست داریم حرف مان را با تعداد مخاطب بیشتری به اشتراک بگذاریم و فکر می کردم این موضوع کهنگی و میرایی ندارد، با توجه به زیاده خواهی انسانی که به جنگ منتج می گردد، دوست داشتم فیلم آن را بسازم.

آذرنگ با تشکر زیاد از معتمدآریا که برای ساخت این فیلم از اتفاق های مهم زندگی شخصی اش مثل نوه دار شدن گذشت تا پروژه به خاتمه برسد، درباره اولویت میان کارگردانی و بازیگری گفت: من از آینده خبر ندارم. پیش تر در تئاتر کارگردانی نموده بودم، اما در مدیوم سینما می دانستم که وارد راه سختی می شوم. فعلا در دوران نقاهت و ریکاوری هستم چون حتی از فکر به کاری جدید در این شرایط سخت پشتم می لرزد.

این کارگردان تئاتر و سینما همچنین با بیان اینکه من فکر می کنم موشک روزی روزگاری آبادان خیلی شریف تر از بسیاری از سیاستمداران امروز است که برای انسان ها دل نمی سوزانند و دلشان به رحم نمی آید، گفت: جهان بی رحمانه پدیده های شوم انسانیت را به ما می آموزد، کرونا ویروس منحوسی است ولی خیلی چیزها به ما یاد داد از جمله اینکه پس از سال ها زندگی، اعضای یک خانواده کنار هم، زوایای بیشتری از یکدیگر را فهمیدند.

معتمدآریا هم در انتها در پاسخ به اینکه آیا آینده ،گفتمان موشک هاست؟ گفت: آینده شکلی مبهم و پیچیده دارد. با تحولات تکنولوژیک و عناد طبیعت با انسان در این سال ها، به نظرم به جای آینده باید به این لحظه فکر کنیم که علیرغم از دست دادن عزیزانی که فکر می کنیم ابدی هستند، چطور با هم مهربانی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 780

به "واکنش فاطمه معتمدآریا به درگذشت علی انصاریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فاطمه معتمدآریا به درگذشت علی انصاریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید