هواشناسی کشور نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری به روز دارد

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نیاز است قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی تقویت شود، عنوان کرد مجوز جذب نیروی انسانی جدید در این سازمان دریافت شده است.

هواشناسی کشور نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری به روز دارد

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در مراسمی به مناسبت شصت و دومین سالگرد سازمان هواشناسی کشور و بهره برداری از چندین طرح و پروژه عمرانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان هواشناسی کشور نیازی جدی به روزآمدی در بخش تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری دارد. ما باید قدرت سازمان هواشناسی کشور را برای افزایش کیفیت داده ها، بیشتر کنیم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر در بخش تقویت نیروی انسانی در این سازمان نیز باید کار کنیم. در حال حاضر با کمک سازمان هواشناسی کانون های گرد و غبار شناسایی شده اند و در بخش پیش بینی و هشدار سیل و بخش های راداری و سخت افزاری این سازمان تقویت شده است.

اسلامی با بیان اینکه با این حال نیاز است که قدرت پردازش اطلاعات سازمان هواشناسی تقویت شود، گفت: از سویی دیگر برای تقویت نیروی انسانی در این سازمان مجوز جذب نیروهای جدید را گرفته ایم.

به گفته وزیر راه و شهرسازی امیدواریم با تجهیز و نوسازی سازمان هواشناسی هم در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و هم در بخش نیروی انسانی، سازمانی پیش رو داشته باشیم.

اسلامی در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی با بیان اینکه یکی از نشانه های توسعه یافتگی وجود هواشناسی و علوم جوی پیش رو است، گفت: نگاه ما به تقویت سازمان هواشناسی کشور باید نگاهی از جهت سرمایه گذاری برای توسعه باشد.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در شرایطی است که در حال ارتقای تراز علمی و فناوری خود حرکت می کند، از این رو لازم است که در حوزه هواشناسی به عنوان علمی پیش رو، داده هایی باکیفیت و قابل استناد داشته باشیم تا بتوانیم اعتماد مردم و مسئولان را جلب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه سال 98 سالی پرتلاطم از نظر شرایط جوی و آب و هوایی بود، اظهار کرد: طی این مدت اعتمادها به سازمان هواشناسی به دلیل صحت و دقت پیش بینی ها جلب شد. امیدواریم که اطلاعات هواشناسی روزبه روز کارآمدتر شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 832

به "هواشناسی کشور نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری به روز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی کشور نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری به روز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید