هشدار ترامپ به چین درباره احتمال شیوع عامدانه کرونا

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس جمهوری آمریکا به چین هشدار داد که درصورت شیوع عمدی ویروس کرونا با واکنش واشنگتن روبرو خواهد شد.

هشدار ترامپ به چین درباره احتمال شیوع عامدانه کرونا

به گزارش گروه بین الملل مجله صادق ویلا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه گفت که اگر چین با اطلاع قبلی مسئول شیوع ویروس کرونا بوده باشد باید با عواقب آن روبرو گردد.

ترامپ در کنفرانس خبری خود گفت: اگر این موضوع یک اشتباه بوده باشد، قابل قبول است. اما اگر آنها با علم قبلی مسئول {شیوع ویروس} بوده باشند، آنگاه مطمئناً عواقبی خواهد داشت.

البته رئیس جمهوری آمریکا شرح بیشتری درباره اقدامات احتمالی آمریکا ارائه نکرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: اکنون سوال این است که آیا اتفاقی که درباره ویروس کرونا افتاد اشتباهی بود که از کنترل خارج شد یا {شیوع ویروس} از روی عمد رخ داد.

ترامپ در ادامه طرح این سوال گفت: تفاوت بسیاری بین این دو وجود دارد.

ترامپ که تحت فشار و نقدها زیادی قرار گرفته است برای توجیه و نادیده دریافت آمار بالای مرگ و میر در این کشور ادعا کرد که چین از نظر تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در ریف اول کشورهای دنیا قرار گرفته است و تعداد فوتی ها در این کشور خیلی بیشتر از آمریکاست.

جو بایدن، نماینده حزب دموکرات در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا و رقیب دونالد ترامپ روز آدینه گفت که آمریکایی ها بهای ناتوانی رئیس جمهور این کشور در مقصر شناختن چین در مورد شیوع ویروس کرونا را می پردازند.

بایدن در یک پست ویدئویی آنلاین گفت: حقیقت ناخوشایند این است که ترامپ آمریکا را در برابر این بیماری واگیردار آسیب پذیر کرد. او هشدارهای کارشناسان بهداشتی و سازمان های اطلاعاتی را نادیده گرفت و در عوض به رهبران چین اعتماد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 258

به "هشدار ترامپ به چین درباره احتمال شیوع عامدانه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ترامپ به چین درباره احتمال شیوع عامدانه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید