نقاشی فرانسیس بیکن از فروید به حراج گذاشته می گردد

به گزارش مجله صادق ویلا، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، نقاشی فرانسیس بیکن از فروید به حراج گذاشته می گردد.

نقاشی فرانسیس بیکن از فروید به حراج گذاشته می گردد

پرتره فرانسیس بیکن از دوستش لوسین فروید که از زمان اولین نمایش آن در 57 سال پیش در انظار عمومی دیده نشده بود، قرار است با قیمت تقریبی بیش از 35 میلیون پوند به حراج گذاشته گردد.

حراجی ساتبیز گفت که این اثر نقاشی با ارزش ترین اثر معاصر تقریبا یک دهه اخیر در لندن است.

پرتره لوسین فروید در سال 1964 نقاشی شد و فروید را در حالی نشان می دهد که سینه اش برهنه و با چهره ای هیولایی و درهم ریخته، با دست های کشیده و مشت های گره نموده روی یک نیمکت سخت نشسته است.

این اثر بر اساس یک عکس سیاه و سفید است که به وسیله دوست مشترک دو هنرمند یعنی جان دیکین گرفته شده است و به دوستی و رقابتی اشاره می نماید که فوق العاده شدید اما در نهایت بسیار تلخ بود.

این نقاشی تابلوی میانی یک نقاشی سه لَت بود که در سال 1965 در یک نمایشگاه سیار در هامبورگ، استکهلم و دوبلین به نمایش گذاشته شد. با رضایت فرانسیس بیکن این نقاشی سه بخشی از هم جدا شد و تابلوی سمت چپ اکنون در یک مجموعه خصوصی و تابلوی سمت راست در موزه ای در اورشلیم نگهداری می گردد.

بیکن و فروید در سال 1944 به وسیله یک نقاش به نام گراهام ساترلند با هم آشنا و بلافاصله با هم دوست شدند و در دهه های 50 و 60 ملادی تقریبا هر روز همدیگر را در استودیوهای یکدیگر یا در رستوران های مشهور منطقه سو در لندن دیدار می کردند.

لوسین فروید در سال 1951 اولین مدل پرتره قابل شناسایی بیکن از یک فرد بود و در ادامه بیکن بیشتر از هر شخص دیگری به نقاشی از فروید ادامه داد اما در دهه 80 آنها به علت دعواهای کوچک و حسادت ها از هم دور شدند و فروید به وضوح از بیکن خسته شده بود.

بلا دختر لوسین فروید درباره دوستی که تبدیل به دشمنی شد، می گوید: وقتی در اواخر دهه 70 میلادی وقت بیشتری با پدرم می گذراندم، از او پرسیدم که چرا با فرانسیس اختلاف پیدا کرد، گفت چون کارش از بین رفت. اما من مطمئن هستم که چیزی بیشتر از این بود.

پرتره فرانسیس بیکن از لوسین فروید به مدت 40 سال در یک مجموعه خصوصی نگهدای میشد و قرار است از 23 تا 29 ژوئن به نمایش گذاشته گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1403

به "نقاشی فرانسیس بیکن از فروید به حراج گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی فرانسیس بیکن از فروید به حراج گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید