مشارکت بیش از 170 هزار نفر در طرح ملی آجر به آجر تا به امروز

به گزارش مجله صادق ویلا، تهران (پانا) - بیش از 170 هزار نفر تا به امروز با واریز دو میلیارد و 200 میلیون تومان در طرح ملی آجر به آجر مشارکت نموده اند که با اجرای این طرح 31 مدرسه در 31 استان کشور احداث می گردد.

مشارکت بیش از 170 هزار نفر در طرح ملی آجر به آجر تا به امروز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، هدف از اجرای طرح ملی آجر به آجر، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، گسترش فرهنگ مشارکت عمومی و بسترسازی برای جلب و جذب یاری های خُرد مردمی است.

در این طرح که با همراهی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در حال اجرا است، تا به امروز بیش از 170 هزار نفر از عموم مردم در این امر پسندیده، مشارکت داشته اند که با احتساب یک هزار و 220 نفر از خیرین کلان مشارکت نماینده (دارای تفاهم نامه با جامعه خیرین مدرسه ساز کشور)، جمعی از خیرین ساکن خارج از کشور و 246 سازمان دولتی و شرکت خصوصی فعال در حوزه مسئولیت اجتماعی، بیش از 170 هزار خیر به جمع خیرین مدرسه ساز اضافه شده است.

اجرای طرح ملی آجر به آجر، فارغ از میزان تعهدات اقتصادی، ترویج ایده جمع سپاری و آشنایی بیشتر آحاد جامعه با موضوع مدرسه سازی است. ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ساز و حفظ و توسعه شبکه خیرین مدرسه ساز از دیگر اهداف طرح ملی آجر به آجر است.

براساس آمارهای دریافتی از سایت ajorBajor.ir، حدود 87 درصد از خیرین با واریز یک تا 50 هزار تومان، هشت درصد 50 تا 100 هزار تومان، دو درصد 100 هزار تا یک میلیون تومان و سه درصد هم بیش از یک میلیون تومان در طرح ملی آجر به آجر مشارکت نموده اند که در مجموع حدود دو میلیارد و 200 میلیون تومان مشارکت اقتصادی مردم در طرح مذکور بوده و مقرر شد 31 مدرسه در 31 استان کشور ساخته گردد.

براساس آنالیز های کارشناسی اجرا شده، مشارکت های خُرد مردمی با همراهی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور می تواند نقش مهمی در تأمین فضاهای آموزشی مورد احتیاج ایفا نماید.

در ادامه طرح ملی آجر به آجر و ترویج فرهنگ مدرسه سازی در جامعه، به زودی پویش ملی من مادرم، ایران فرزند من، با هدف ساخت حداقل یک مدرسه دخترانه ابتدایی در هر استان شروع خواهد شد.

عموم مردم می توانند با مراجعه به سایت Mehremadrese.ir و همچنین ajorBajor.ir با اهدای حداقل یک آجر در امر پسندیده مدرسه سازی مشارکت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 679

به "مشارکت بیش از 170 هزار نفر در طرح ملی آجر به آجر تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بیش از 170 هزار نفر در طرح ملی آجر به آجر تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید