شکسته شدن رکورد فروش خودروهای برقی در آلمان به لطف مشوق 9 هزار یورویی

به گزارش مجله صادق ویلا، آمارها نشان می دهند ماه گذشته فروش مدل های برقی در آلمان به میزان چشمگیر 523 درصد افزایش یافته و به 28,965 دستگاه رسیده است.

شکسته شدن رکورد فروش خودروهای برقی در آلمان به لطف مشوق 9 هزار یورویی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، آلمان عظیم ترین بازار خودروی اروپا محسوب می گردد. پیش بینی ها حکایت از آن دارند میزان فروش خودروهای الکتریکی در این کشور، سال جاری برای اولین بار از کالیفرنیای آمریکا پیشی گرفته که دلیل اصلی آن اعطای مشوق های دولتی برای این دسته از وسایل نقلیه است.

در 9 ماه سپری شده از سال 2020، مشتریان آلمانی 98,370 دستگاه خودروی برقی خریداری نموده اند. بر اساس آمار موسسه تحقیقاتی اشمیت اتوموتیو (Schmidt Automotive Research) این رقم در مقایسه با کالیفرنیا حدود یک سوم بیشتر است.

از آنجایی که شرکت هایی مثل فولکس واگن، دایملر و ب ام و سرمایه گذاری های سنگینی روی پیشرانه های الکتریکی انجام داده و خود را برای هجوم همه جانبه به بازار خودروهای برقی آماده می نمایند، این امر می تواند یک خبر بسیار خوب برای خودروسازان آلمانی باشد.

آمارها نشان می دهند ماه گذشته فروش مدل های برقی در آلمان به میزان چشمگیر 523 درصد افزایش یافته و به 28,965 دستگاه رسیده است. از بین برندهای مختلف، فروش تسلا با 500 درصد رشد به 1,680 دستگاه افزایش پیدا نموده تا سهم این برند کالیفرنیایی از بازار خودروهای الکتریکی آلمان به 0.6 درصد برسد.

به لطف سوبسید 9 هزار یورویی (10,900 دلار) که دولت آلمان به هر دستگاه اتومبیل برقی اعطا می نماید، تعداد مدل های سبز حاضر در خیابان های این کشور اکنون تقریبا دو برابرِ نروژ شده است. البته علی رغم این مساله، ضریب نفوذ و نسبت خودروهای برقی به جمعیت هنوز در نروژ بیشتر از آلمان است.

صف آرایی در مقابل تسلا اهمیت بسیار زیادی برای صنعت خودروی آلمان دارد، به ویژه آنکه ارزش سهام سه شرکت فولکس واگن، دایملر و ب ام و روی هم رفته به اندازه نصف ارزش خودروساز کالیفرنیایی هم نیست! نکته جالب و تامل برانگیز اینکه تسلا با ساخت کارخانه جدید در برلین، در حال کشیدن نبرد به خاک دشمنان قسم خورده خود است.

شاید بدانید بیشتر کشورهای اروپایی خود را برای حذف تدریجی مدل های بنزینی و دیزلی آماده می نمایند. انگلستان به عنوان یکی از کشورهای پیشگام در این زمینه، تا سرانجام دهه کنونی فروش خودروهای مجهز به موتور درون سوز را ممنوع خواهد نمود. در آن سوی جهان و در کالیفرنیا هم فرماندار این ایالت یعنی آقای گوین نیوسام (Gavin Newsom) سال 2035 را آخرین مهلت برای فروش خودروهای بنزینی مشخص نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 674

به "شکسته شدن رکورد فروش خودروهای برقی در آلمان به لطف مشوق 9 هزار یورویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکسته شدن رکورد فروش خودروهای برقی در آلمان به لطف مشوق 9 هزار یورویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید