سنگ اندازی جمهوری خواهان در جهت استیضاح ترامپ

به گزارش مجله صادق ویلا، 51 سناتور جمهوری خواه در برابر 47 سناتور دموکرات و دو سناتور جمهوری خواه که به آنها پیوسته بودند، ایستادند و به این ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به انتها به نظر می رسد.

سنگ اندازی جمهوری خواهان در جهت استیضاح ترامپ

به گزارش مجله صادق ویلا، استیضاح ترامپ با رای منفی جمهوری خواستار به احضار شهود عملا به بن بست خواهد انجامید.

دموکرات ها که برای احضار شهودی چون جان بولتون به جلسه استیضاح دونالد ترامپ تلاش داشتن، در این هدف شکست خوردند. رای گیری در سنا برای احضار شاهدانی همچون جان بولتون به جلسه استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده با مخالفت جمهوری خواستار به اتمام رسید. بدین ترتیب استیضاح ترامی به زودی با رای گیری نهایی به پایان خواهد می رسد.

51 سناتور جمهوری خواه در برابر 47 سناتور دموکرات و 2 سناتور جمهوری خواهی که به آنها پیوسته بودند، ایستادگی کردند تا به این ترتیب جلسات استیضاح دونالد ترامپ رو به پایان باشد. واپسین مرحله از این فرآیند، رای گیری از 100 سناتور کنگره خواهد بود؛ رای گیری بر سر این که آیا از نظر این سناتورها ترامپ باید به کارش در کاخ سفید پایان دهد یا همچنان زمام امور را در دست داشته باشد؛ فرآیندی که پاسخش البته پیش از آغاز جلسات استیضاح هم تا اندازه زیادی روشن بود.

دموکرات ها برای برکناری ترامپ دست کم به 67 رای نیاز دارند؛ یعنی 20 رای را باید از اردوی جمهوری خواستار جذب کنند. این در حالی است که میت رامنی٬ سناتور ایالت یوتا و سوزان کالینز، سناتور ایالت مین تنها جمهوری خواستاری بودند که همراه با 47 سناتور دموکرات خواستار احضار شهود شدند.

روز چهارشنبه رأی گیری نهایی سنا درباره استیضاح ترامپ انجام می شود.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا، در این باره گفت: دیگر نیازی نیست سنا پرونده تحقیقات را مجددا بگشاید. در روزهای آینده دادرسی استیضاح ترامپ را جمع بندی شده و به پایان می رسد. از سوی دیگر چاک شومر، رهبر دموکرات های سنا، گفت: آمریکا این روز نامیمون را به یاد خواهد داشت که سنا به مسئولیت هایش عمل نکرد، روزی که سنا از حقیقت روی برگرداند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 91

به "سنگ اندازی جمهوری خواهان در جهت استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی جمهوری خواهان در جهت استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید