رقابت مرحله منطقه ای جشنواره بین المللی قصه گویی کانون آغاز شد

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، مرحله منطقه ای بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی، صبح روز 24 مهر 1400 در دو بخش ملی و آیینی سنتی آغاز به کار کرد.

رقابت مرحله منطقه ای جشنواره بین المللی قصه گویی کانون آغاز شد

این جشنواره به صورت مجازی در دو منطقه برگزار خواهد شد و داوران در تهران به صورت متمرکز آثار را بررسی خواهند کرد.

بر این اساس 267 قصه گو از سراسر کشور در منطقه یک 15 استان، منطقه دو 16 استان در کنار قصه گویان آیینی سنتی و زبان اشاره به رقابت خواهند پرداخت.

با اعلام دبیرخانه این جشنواره کبرا بابایی نویسنده کودک و نوجوان و مدرس قصه گویی، رضا موزونی نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان و محمد سیمزاری نویسنده، بازیگر و کارگردان، داوران گروه اول بخش ملی مرحله منطقه ای را تشکیل می دهند.

همچنین محمدرضا یوسفی نویسنده و نظریه پرداز ادبیات کودک و نوجوان، ملک چیذری پژوهش گر ادبیات کودک و مدرس قصه گویی و حامد زحمتکش طراح و کارگردان، داوران گروه دوم بخش ملی مرحله منطقه ای جشنواره قصه گویی هستند.

داوری بخش آیینی سنتی مرحله منطقه ای جشنواره قصه گویی را فهمیه باروت چی بازیگر و کارگردان تئاتر، اردشیر صالح پور نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و علی مراد خرمی کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری و دبیر و داور چند دوره جشنواره قصه گویی تشکیل می دهند.

بر همین اساس، در این دوره برای اولین بار و به صورت پایلوت قصه گویی به زبان اشاره برگزار می شود و وحیده نظری مدرس زبان اشاره مدارس استثنایی و آموزگار بچه ها کم توان ذهنی، کیخسرو رنگرز مدرس زبان اشاره انجمن ناشنوایان و آموزش و پرورش و مهتاب شهیدی مدرس و داور قصه گویی و مربی کانون پرورش فکری داوری این بخش را انجام خواهند داد.

گفتنی است مراسم افتتاحیه این بخش از جشنواره به صورت سمبلیک در شهر توس و آرامگاه فردوسی برگزار شد.

مرحله پایانی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی دهریزی هم زمان با شب یلدا برگزار می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1158

به "رقابت مرحله منطقه ای جشنواره بین المللی قصه گویی کانون آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت مرحله منطقه ای جشنواره بین المللی قصه گویی کانون آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید