راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو ، با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید

به گزارش مجله صادق ویلا، فصل زمستان از راه رسیده است و هوا هر روز به سمت سردتر شدن حرکت می کند. در این شرایط بخاری خودرو اولین انتخاب برای گرم شدن درون وسیله نقلیه به شمار می آید و باید بهترین عملکرد خود را در این فصل نشان دهد.

راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو ، با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید

به گزارش خبرنگاران، فصل زمستان شده است و سیستم تنظیم هوای خودرو پس از طی کردن چند ماه استراحت حالا باید گرمایش خودرو را تامین کند. معمولا در فصل های بهار و پاییز استفاده کمتری از سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو می شود ولی در تابستان و زمستان فشار زیادی به آن وارد می شود. برخی راننده ها همیشه شکایت دارند که سیستم گرمایشی خودروی آن ها به خوبی کار نمی کند و همیشه با اختلال همراه است. در این گزارش قصد داریم به شما کمک کنیم تا بیشترین بهره را از بخاری خودرو در این فصل سرما ببرید.

  • 7 علت گرم نکردن بخاری ماشین

حرکت کنید

خودروهای امروزی به زمان زیادی برای گرم شدن قبل از حرکت نیاز ندارند اما گرم شدن موتور خودرو باز هم در همه خودروها مدتی زمان می برد و در صورت حرکت کردن خیلی سریع تر موتور گرم خواهد شد. برای گرم شدن موتور و همچنین گرم شدن بخاری باید حرکت کنید، هرچه زودتر حرکت کنید، موتور زودتر کار کرده و سریع تر گرم می شود.

کلید A/C را روشن کنید

بسکمک به خیال اینکه A/C تنها برای سرد کردن خودرو به کار می رود از آن در زمستان استفاده نمی کنند. اما واقعیت چیز دیگری است. استفاده از کلید A/C باعث روشن شدن کمپرسور تهویه هوا می شود و به همین سبب رطوبت موجود در فضای کابین کمتر خواهد شد. خاموش کردن این دکمه در بیشتر مواقع باعث بخار گرفتن شیشه ها می شود. حتی زمانی که هوای گرم در خودرو می خواهید این کلید را روشن کنید و اجازه دهید رطوبت هوا از بین برود و هوای بهتری را تنفس کنید. زمانی که هوای بیرون خیلی سرد باشد، کمپرسور فعالیت چندانی ندارد و به صورت اتوماتیک روشن و خاموش خواهد شد و فشار زیادی به موتور خودرو وارد نمی کند.

کمی پنجره را باز کنید

اگر چندین مسافر در خودرو دارید و بخاری را روشن کرده اید، حتی روشن کردن کلید A/C هم نمی تواند بخار شیشه ها را از بین ببرد. از آنجا که بخار بر روی شیشه می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد بهتر است یک پنجره را کمی بازتر کنید تا هوای داخل خودرو جریان داشته باشد و در عین گرم ماندن بخار شیشه ها نیز از بین برود.

بخاری مجانی است

در تابستان روشن کردن کمپرسور یا کلید A/C به خاطر گرم بودن هوای بیرون و فشاری که به موتور خودرو وارد می شود برای بسکمک به صرفه نیست چرا که مصرف سوخت را چندین برابر می کند اما در زمستان حتی روشن کردن این کلید هم مصرف را بالا نمی برد. در ضمنً در یاد داشته باشید که بخاری نیاز به تولید گرما ندارد و گرمای خود را از موتور خودرو می گیرد.

منبع: خودروکار

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1492

به "راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو ، با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای افزایش گرمای بخاری خودرو ، با این نکات از بخاری خودرو بهترین بهره را ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید