جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی اعلام شد

به گزارش مجله صادق ویلا، وزارت بهداشت جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی را گفت.

جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، وزارت بهداشت جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی را اعلام نمود و براین اساس، آزمون پیش کارورزی ساعت 8 و 30 دقیقه روز پنجشنبه 14 اسفند ماه 99 و آزمون علوم پایه پزشکی بعدازظهر همان روز ساعت 14 بعدازظهر برگزار می گردد. همچنین آزمون جامع داروسازی (180 واحدی) صبح روز آدینه 15 اسفند ماه 99 ساعت 8:30 صبح و آزمون علوم پایه دندانپزشکی بعدازظهر روز آدینه ساعت 14 بعدازظهر برگزار می گردد.

در مورد نحوه برگزاری آزمون مقرر شد در دانشگاه هایی که امکانات کافی و استاندارد مورد تایید مرکز سنجش آموزش پزشکی برای برگزاری آزمون به صورت الکترونیک وجود دارد، دانشگاه آزمون را به صورت الکترونیک برگزار کند.

جهت ثبت نام از واجدین شرایط شرکت در امتحانات مذکور همانند دوره قبل به وسیله user name , password اعلام شده قبلی و از روز یکشنبه 12 بهمن ماه تا روز چهارشنبه 6 اسفند ماه 99 اقدام گردد. ثبت نام داوطلبان فقط به وسیله سایت مرکز سنجش انجام می گردد و ثبت نام داوطلبانی که به وسیله سایر راه های ارتباطی معرفی شوند، مورد قبول نخواهد بود.

در صورتی که محل آزمون داوطلب، دانشگاهی به غیر از دانشگاه محل تحصیل خود باشد باید قبل از ثبت نام با دانشگاه محل آزمون جهت اختصاص ظرفیت به دانشگاه مورد تقاضا، در سامانه مرکز سنجش هماهنگی گردد و در صورت داشتن ظرفیت و تایید دانشگاه محل آزمون، ضمن ثبت نام داوطلب توسط دانشگاه محل تحصیل، داوطلب با معرفی نامه نیز به دانشگاه مربوطه معرفی گردد.

با توجه به لزوم جلوگیری از سفر های غیرضروری در شرایط خاص کنونی، ترتیبی اتخاذ گردد که دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون های مذکور، در صورت تمایل بتوانند در دانشگاه های محل سکونت خود در صورتی که حوزه امتحانی باشد و یا نزدیکترین حوزه امتحانی به محل سکونت ثبت نام شوند.

شایسته است دانشگاه های بزگرار نماینده آزمون حداکثر همکاری را در پذیرش دانشجویان مهمان جهت شرکت در آزمون های مذکور تا سقف ظرفیت آن دانشگاه داشته باشند.

در مورد داوطلبان اتباع خارجی که در آن دانشگاه تحصیل می نمایند، حتما در زمان ثبت نام با عنوان تبعه خارج از کشور معین و ثبت نام شوند و چنانچه برای این گروه از داوطلبان صرفا در آزمون های علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی سوالات انگلیسی مورد احتیاج است در زمان ثبت نام در سامانه مرکز سنجش اعلام گردد.

در مورد ثبت نام متقاضیان تحصیل نموده خارج از کشور همانند دوره های قبل اقدام گردد بدین منظور داوطلبان خارج از کشور باید بعد از تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی وزارت متبوع قبل از ثبت نام به وسیله سایت epay.sanjeshp.ir هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند و با در دست داشتن پرینت پرداخت هزینه، یک قطعه عکس و کارت ملی به مراکز قطب برگزارنماینده آزمون های جامع علوم پایه، پیش کارورزی و داروسازی از تاریخ 12 بهمن ماه 99 تا 6 اسفند ماه مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

گفتنی است، در صورت عدم پرداخت هزینه، سیستم کنترلی سایت پیغام مرتبط را خواهد داد لذا خواهشمند است دستور فرمایید در هنگام ثبت نام حتما پرینت پرداخت هزینه را از متقاضیان درخواست نمایند.

آزمون ارتقاء دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور نیز همزمان با آزمون جامع داروسازی به صورت ادغام یافته در دانشگاه های علوم پزشکی برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند همانند سایر داوطلبان تحصیل نموده در خارج از کشور با تشکیل پرونده در مرکز خدمات آموزشی و پرداخت هزینه ثبت نام در سایت مرکز سنجش، به دانشگاه های محل برگزاری آزمون های جامع داروسازی مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 781

به "جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و جامع داروسازی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید