بحرانی که سلبریتی های آمریکایی درست کردند

به گزارش مجله صادق ویلا، همین چند سال پیش بود که پیرس مورگان مجری مشهور انگلیسی در یکی از ده ها انتقادی که نسبت به سلبریتی ها مطرح می نماید بیشتر آنها را نادان و سمی توصیف کرد.

بحرانی که سلبریتی های آمریکایی درست کردند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران ، ساندی تایمز در گزارشی به تاثیر غیرمستقیم سلبریتی ها بر روی مسئله ناباروری پرداخت.

به گفته یک متخصص IVF ، مادران مشهوری که در اواسط تا اواخر دهه 40 سالگی فرزندآوری می نمایند زنان را گمراه می نمایند. در واقع این سلبریتی ها باعث می شوند تا زنان دیگر تصور می نمایند که باروری تا دهه پنجم ادامه دارد.

سلبریتی ها بنا به دلایلی همچون لطمه وارد شدن به شغل حرفه ای آنها و یا حفظ زیبایی و جوانی خود مادر شدن را به تعویق می اندازند و سپس از 40 سالگی به بعد با روش های پرهزینه اقدام به فرزندآوری می نمایند.

پروفسور آدام بیلن رئیس سابق انجمن باروری انگلیس در اینباره گفت: مادران مشهور به جای بارداری طبیعی به تخمک های اهدایی زنان جوان اعتماد می نمایند.

وی گفت زنان در اواخر 30 و 40 سالگی هر روز به سراغ او می آیند و می گویند: من بسیار متعجب هستم و من نمی دانستم که قدرت باروری من بسیار ضعیف است.

وی گفت: احتمال کار [درمان باروری] با افزایش سن کاهش می یابد. افراد مشهور که در اواسط تا اواخر 40 سالگی بچه دار می شوند ممکن است این کار را با تخمک های اهدایی انجام دهند نه روش طبیعی. نکته بسیار مهم این است که سلبریتی ها معمولا واقعیت را به رسانه ها نمی گویند و رسانه ها و مردم را گمراه می نمایند.

طبق گفته های سازمان باروری و جنین شناسی انسانی (HFEA) ، برای افراد بالای 42 سال که از تخمک های خود استفاده می نمایند ، احتمال وجود جنین منجر به تولد زنده کمتر از پنج درصد است.

اما در میان کسانی که با بیش از 42 سال تخمک های اهدایی را دریافت می نمایند باز هم میزان زنده ماندن آن جنین کم است و به زیر 25 درصد می رسد.

پروفسور بالن که پزشک اصلی در مرکزی باروری در لیدز انگلیس است گفت: زنان در 20 سالگی باید جدی فکر نمایند که چه زمانی ممکن است بخواهند یک خانواده را تشکیل دهند. یک زن 25 ساله ماهانه 25 درصد احتمال بارداری دارد. در 35 سالگی ، احتمالاً 15 درصد دارد. اما در 40 سالگی ، احتمالاً فقط یک یا دو درصد شانس بارداری وجود دارد.

این پزشک گفت: اگر می خواهید فرصت سه فرزند را داشته باشید احتمالاً باید از 23 سالگی آغاز به کوشش کنید. اگر دو فرزند می خواهید ، می توانید آن را تا 28 سالگی عملی کنید. اگر از یک فرزند راضی هستید باید از 32 سالگی آغاز کنید.

واقعیت این است که می توان در سنین بالای 40 سال فرزندآوری کرد اما این موضوع حتی با پیشرفته ترین روش های باروری هم تضمین شده نیست.

در گزارش های مختلفی نیز فرزندآوری و دوقلو آوری زنان سلبریتی و ثروتمند به اتفاقی گمراه نماینده برای سایر زنان جامعه توصیف شده است.

هیچ فناوری نمی تواند بارداری قطعی را ضمانت کند.

اکنون بسیاری از زنان آمریکایی و غیرآمریکایی به تبعیت از سلبریتی های مولتی میلیونر گمان می نمایند می توانند در سنین بالا فرزندآوری نمایند که البته سخت در اشتباهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 894

به "بحرانی که سلبریتی های آمریکایی درست کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحرانی که سلبریتی های آمریکایی درست کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید