ایرباس ایستگاه فضایی می سازد!، عکس

به گزارش مجله صادق ویلا، دیجیاتو نوشت: ایستگاه فضایی لوپ می تواند میزبان 8 نفر باشد و برای آن ها گرانش مصنوعی ایجاد کند.

ایرباس ایستگاه فضایی می سازد!، عکس

شرکت هوافضایی ایرباس از طرح مفهومی نوی پرده برداشته است که LOOP نام دارد و ظاهراً می خواهد ایده فراوری گرانش مصنوعی در فضا را پیاده سازی کند. این ایستگاه فضایی می تواند میزبان 8 فضانورد باشد و در اوایل دهه 2030 به صورت یک جا به فضا پرتاب شود.

ایرباس در یک بیانیه مطبوعاتی از طرح یک ایستگاه فضایی نو به نام LOOP رونمایی کرد که یک ماژول چندمنظوره 8 متری با سه عرشه قابل شخصی سازی است. هر سه عرشه با تونلی به یکدیگر وصل می شوند که میزبان یک گلخانه فضایی خواهد بود.

لوپ به گونه ای طراحی شده است که با سامانه پرتابی استارشیپ اسپیس ایکس و سایر راکت های سنگین وزن قابل حمل باشد. یکی از ویژگی های کلیدی این ایستگاه دربرگرفتن عرشه ای با سازوکار سانتریفیوژ است که فراوری گرانش مصنوعی را ممکن می نماید. بدین ترتیب فضانوردان می توانند در این عرشه از حالت معلق فضا به دور باشند و با مسائل ناشی از حضور طولانی مدت در شرایط بی وزنی روبه رو نشوند.

ایرباس LOOP فضای داخلی بزرگ تری خواهد داشت

لوپ بعلاوه یک عرشه برای اقامت فضانوردان، عرشه ای برای انجام آزمایش های علمی و گلخانه خواهد داشت. ایرباس می گوید ایستگاه فضایی آن ها در مقایسه با نمونه های مشابه، محیط داخلی بزرگ تری را در اختیار فضانوردان قرار می دهد.

در بیانیه ایرباس آمده است: ایرباس لوپ طراحی شده تا اقامت بلندمدت در فضا را برای ساکنان خود راحت و لذت بخش کند و درعین حال انجام عملیات های مؤثر و پایدار را در فضا میسر سازد. این ایستگاه بر پایه تمام آنچه در طول دهه ها آموخته ایم ساخته می شود و برای پشتیبانی از آینده بشر در فضا به طور کامل از پتانسیل فناوری های آینده استفاده خواهد نمود.

ایرباس می گوید لوپ می تواند تا اوایل دهه 2030 آماده پرتاب شود. پیش بینی می شود که در همین حوالی زمانی با سرانجام دوره فعالیت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) روبرو باشیم. در شرایطی که چین ایستگاه فضایی خود را ساخته است، ناسا در پی گزینه های مختلفی برای جایگزینی ISS می شود و لوپ هم می تواند یکی از این گزینه ها باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1402 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1543

به "ایرباس ایستگاه فضایی می سازد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرباس ایستگاه فضایی می سازد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید