ابداع رباتی که شرکت فورد نخستین مشتری آن است

به گزارش مجله صادق ویلا، شرکت فورد به عنوان نخستین مشتری برای خرید یک ربات دو پا اعلام آمادگی کرده است.

ابداع رباتی که شرکت فورد نخستین مشتری آن است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از تک کرانچ، شرکت اجیلیتی رباتیکز(Agility Robotics)، یک ربات دو پا ارائه داده که می تواند بسته هایی به وزن 19 کیلوگرم را بلند کند. شرکت فورد موتور (Ford Motor)، نخستین مشتری این ربات موسوم به دیجیت(Digit) خواهد بود.

فورد که سال گذشته در یک پروژه پژوهشی با این شرکت همکاری داشته، در نشستی که به مناسب نزدیک شدن به تاریخ آغاز نمایشگاه CES 2020 برگزار شد، اظهار داشت که دو ربات دیجیت را از خط تولید آگیلیتی رباتیکز دریافت کرده است. فورد قصد دارد طی آزمایش هایی، نحوه همکاری ربات های دیجیت و وسایل نقلیه خودران را مورد بررسی قرار دهد.

هیچکدام از دو شرکت هنوز در مورد قیمت ربات دیجیت صحبت نکرده اند.

فروش دیجیت برای شرکت اجیلیتی رباتیکز که از دل دانشگاه ایالتی اورگن(OSU) آمریکا سر برآورده است، یک نقطه عطف به شمار می رود و با هدف تجاری سازی پژوهش صورت می گیرد. این شرکت در سال 2017، رباتی موسوم به کیسی(Cassie) را معرفی کرد که آن را با الهام از شترمرغ ساخته بود. دیجیت که یک نیم تنه فوقانی، بازوها و حسگرهای اضافه ای را نسبت به کیسی دارد، در بهار سال 2019 معرفی شد.

اجیلیتی رباتیکز از آن زمان تا به امروز، طراحی این ربات را اصلاح و آن را به پاهای پیشرفته تری مجهز کرده تا به دیجیت امکان دهد تعادل خود را روی یک پا حفظ کند و جهت خود را به دقت بیابد. حسگرهای این ربات نیز به آن در درک و نقشه برداری از محیط اطراف برای جهتیابی کمک می کنند.

اگرچه فورد در حال بررسی نحوه همکاری دیجیت با خودروهای خودران برای رساندن بسته های پستی به مردم است اما این ربات، قابلیت های دیگری مانند کار در انبار را نیز دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 36

به "ابداع رباتی که شرکت فورد نخستین مشتری آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع رباتی که شرکت فورد نخستین مشتری آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید