نکاتی درباره سفر با بچه ها

به گزارش مجله صادق ویلا، سفر با بچه ها امکان پذیر است اگر این چند نکته را در سفر رعایت کنیم. با خبرنگاران همراه باشید.

نکاتی درباره سفر با بچه ها

بسیاری از افراد بعد از بچه دار شدن تا مدت ها به بهانه بچه ها، قید سفر را می زنند. در واقع تا زمانی که به قول معروف، فرزندشان از آب و گل در بیاید، خود و خانواده را از سفر محروم می نمایند. در صورتی که با وجود بچه ها هم می توان سفری لذت بخش داشت و با کوله باری از خاطرات خوش خانوادگی به خانه باز گشت. البته این روزها سفر به خصوص سفرهای هوایی، دغدغه ها و استرس های خاص خود را دارد به خصوص اگر یک کودک یا یک نوزاد هم همراهتان باشد. با وجود بچه ها، سفر شما با حالت عادی تفاوت هایی خواهد داشت اما دلیلی ندارد که خود را از سفر محروم کنید.

سفر با بچه ها سخت است اما اگر از قبل خودتان را برای آن آماده کنید، کمی شکیبا باشید و ابزار و تجهیزات مخصوص سفر که برای بچه ها طراحی شده بهره ببرید، سفری بی دردسر خواهید داشت.

اگر قصد دارید با هواپیما سفر کنید این نکات را در نظر بگیرید:

پروازهای بدون توقف و شبانه را رزرو کنید

هنگام برنامه ریزی و تهیه بلیط، در صورت امکان، پروازهای بدون توقف شبانه را رزرو کنید. در این ساعت ها احتمال اینکه بچه ها بخوابند، بیشتر است. قبل از پرواز بچه ها را به زمین بازی یا پارک ببرید یا اجازه دهید در فرودگاه، بازی و جست و خیز نمایند تا قبل از سوار شدن به هواپیما، حسابی خسته شوند. اگر بچه ها از نظر جسمی خسته باشند، احتمال خوابیدن آنها در هواپیما بیشتر می گردد.

هنگام انتخاب جایگاه، دقت کنید

اگر فرد دیگری هم همراه شما است، سعی کنید جایگاه های متفاوتی انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید مسئولیت نگهداری از کودک را با هم تقسیم کنید و فرصتی برای استراحت پیدا کنید. به این ترتیب، کودک شما هم، از اینکه یک جا بنشیند و چشم انداز یکسانی را دیدن کند، خسته نمی گردد. اگر احتمال می دهید که هواپیما جای خالی نداشته باشد، برای بچه ها تان هم جایگاه جداگانه بگیرید. البته قوانین ایرلاین ها به مسافران اجازه می دهد که بچه ها زیر دو سال را روی پای خود بنشانند و هزینه اضافی پرداخت ننمایند. این گزینه در صورتی که می خواهید با کمترین هزینه سفر کنید، انتخاب خوبی است اما رزرو کردن جایگاه جداگانه برای بچه ها، راحتی شما و فرزندتان را تضمین می نماید.

بارتان را سبک کنید

موقع بستن بار سفر دقت کنید که چیزی را از قلم نیاندازید به خصوص از وسایل مخصوص فرزندتان اما در عین حال کوشش کنید که بارتان را زیاد سنگین نکنید و چیزهای غیرضروری را حذف کنید. بهتر است چند روز قبل از سفر، لیستی از وسایل مورد احتیاج تهیه کنید و تا روز سفر آن را آنالیز کنید. ممکن است چیزی از لیست حذف کنید یا حتی وسیله ای به آن بیافزایید.

قبل از سوار شدن:

یکی از آخرین کارهایی که باید قبل از سوار شدن انجام دهید، تعویض پوشک نوزادان است. مطمئنا این کار در سرویس بهداشتی فرودگاه بسیار راحت تر از داخل هواپیما است. در ضمن قبل از سوار شدن، تا جایی که می توانید به بچه ها اجازه دهید بدوند و بازی نمایند.

هنگام تیک آف و لندینگ هواپیما، به فرزندتان شیر بدهید

این کار باعث می گردد که فرزندتان دچار درد گوش نگردد. اگر نوزاد شما از شیر مادر تغذیه نمی نماید، به او پستانک بدهید.

وسایل مورد احتیاج بچه ها و نوزادان در حین پرواز

این وسایل را از قبل برای زمان پرواز آماده کنید:

  • پوشک (یک عدد به ازای هر یک ساعت پرواز)
  • دستمال مرطوب
  • ضدعفونی نماینده دست
  • پد تعویض
  • بطری آب
  • شیرخشک
  • یک دست لباس تمیز هم برای خودتان و هم برای نوزاد
  • غذای حاضری

یکی از مهم ترین چیزهایی که فراموش نکنید، اسباب بازی هایی برای سرگرم کردن بچه ها است. برای بچه های بزرگ تر چیزهایی مثل مدادرنگی و کتاب رنگ آمیزی، پازل و... مناسب است. نوزادان به راحتی حتی با یک قاشق سرگرم می شوند.

کیف مناسبی برای حمل این وسایل در نظر بگیرید. حتی می توانید از کوله پشتی بهره ببرید تا دست های تان آزاد باشند. کوله پشتی ها معمولا جیب های زیادی دارند و شما به راحتی می توانید هر وسیله ای را در جای مخصوص خود قرار دهید تا در مواقع لزوم، به راحتی و به سرعت آنها را پیدا کنید.

برای یاری خواستن از دیگران، خجالت نکشید

هر زمان که به یاری احتیاج دارید از مهمانداران یا مسافرهای مجاورتان، یاری بخواهید. تجربه نشان داده است که همسفران ومهمانداران به خوبی شرایط شما را درک ی نمایند و هر کاری از دست شان بربیاید برای شما انجام می دهند. حمل وسایل سنگین یا حتی یک جفت دست اضافه، مهم ترین یاری هایی هستند که می توانید از همسفران بگیرید. سفر با بچه ها راحت نیست بنابراین اگر در شرایط سختی گرفتار شدید، حتما از دیگران یاری بگیرید.

به خوبی برنامه ریزی کنید

از قبل همه چیز را به دقت آنالیز کنید. حواس تان را جمع کنید که بلیط هواپیما آماده باشد و هتل را رزرو نموده باشید. اگر برای سفر جاده ای برنامه ریزی می کنید، همه وسایل مورد احتیاج کودک را بردارید. اتومبیل شما باید به جایگاه نوزاد با کمربند ایمنی مجهز باشد. هنگام برنامه ریزی سفر، عادات و ساعت خواب و بیداری فرزندتان را در نظر بگیرید.

انعطاف پذیر باشید

شما باید به دقت برنامه ریزی کنید اما در عین حال باید نسبت به تغییرات این برنامه، انعطاف پذیر باشید. شاید مجبور باشید برنامه سفرتان را دوباره و با توجه به تغییرات رفتاری نوزادتان، تنظیم کنید.

اسباب بازی تازه خریداری کنید

در طول سفر حتما باید اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان را همراه داشته باشید اما اگر از آن خسته شد و بی قراری کرد، یک اسباب بازی تازه تهیه کنید. به این ترتیب او یک تفریح تازه پیدا می نماید و کمتر اذیت می گردد.

لباس اضافی همراه داشته باشید

یکی از ضروری ترین چیزهایی که باید همراه داشته باشید، لباس اضافه است به خصوص اگر به مناطقی با آب و هوای متفاوت سفر می کنید.

مقصد سفر را به درستی انتخاب کنید

زمانی که با بچه ها سفر می کنید، باید به علایق آنها توجه کنید. یک مقصد گردشگری انتخاب کنید که تفریحات لازم برای بچه ها را داشته باشد. در مقصد مورد نظر، جاذبه های گردشگری را هم با دقت و با توجه به اینکه کودکی همراهتان است، انتخاب کنید.

بالش و پتوی سفری همراه ببرید

به خصوص در هواپیما، همراه داشتن بالش و پتوی سفری لازم است و به فرزندتان یاری می نماید که خواب راحت تری داشته باشد.

برای شرایط اضطراری آماده باشید

آدرس هتل، مشخصات خودتان و شماره تماس تان را به بچه ها بدهید و از آنها بخواهید که همواره آن را همراه داشته باشند و در صورت لزوم به دیگران ارائه نمایند. آنها را برای شرایط اضطراری مثل گم شدن آماده کنید.

منبع: کجارو / whisperedinspirations.com / momjunction.com / traveljunkiejulia.com
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1271

به "نکاتی درباره سفر با بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی درباره سفر با بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید