ملک سلمان شخصا دستور بازداشت دو شاهزاده را صادر نموده است

به گزارش مجله صادق ویلا، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع مطلع در دربار آل سعود گفت ملک سلمان شخصا دستور بازداشت شاهزاده های سعودی را داده است.

ملک سلمان شخصا دستور بازداشت دو شاهزاده را صادر نموده است

به گزارش به نقل از رویترز، یک منبع آگاه در خاندان آل سعود فاش کرد ملک سلمان مستقیما دستور دستگیری دو شاهزاده سعودی را صادر نموده است. پیش از این منابع عربستانی گزارش داده بودند دو شاهزاده ارشد سعودی از جمله شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، برادر کوچکتر پادشاه عربستان و محمد بن نایف، برادرزاده پادشاه به کوشش برای کودتا و خیانت در عربستان متهم و به همین دلیل بازداشت شده اند.

بر اساس این گزارش، محمد بن سلمان، ولیعهد و پسر پادشاه عربستان شخصا دستور این بازداشت را صادر نموده تا از پادشاهی خود پس از فوت پدرش مراقبت کند.

منابع عربستانی خبر داده اند این دو شاهزاده به خیانت متهم شده اند. بعضی دیگر از منابع عربستانی هم اعلام کردند هر چند این چهره ها کوشش داشتند تا کودتایی را در عربستان ترتیب دهند، اما در این باره به موفقیتی دست نیافته اند. دفتر رسانه ای دولت عربستان تا به امروز حاضر به اظهار نظر در این باره نشده اند.

لازم به ذکر است، همزمان با وخامت حال ملک سلمان جنگ قدرت نیز شروع شده و محمد بن سلمان بیش از هر زمان دیگری به دنبال حفظ قدرت پس از مرگ پدرش است. وی پیش از این نیز محمد بن نایف را از ولیعهدی کنار زد و در مقطعی رفت وآمدهای او را تحت کنترل قرار داده بود. به نظر می رسد خاندان آل سعود شدیدا از نحوه رفتار محمد بن سلمان ناراحت اند و به دنبال کنار زدن وی از قدرت هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 147

به "ملک سلمان شخصا دستور بازداشت دو شاهزاده را صادر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملک سلمان شخصا دستور بازداشت دو شاهزاده را صادر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید