زیباری وزیر خارجه می شود؟

به گزارش مجله صادق ویلا، ایسنا نوشت: یک نماینده مجلس عراق از ائتلاف اقلیم کردستان فاش کرد همه احزاب سیاسی بر سر معرفی هوشیار زیباری، وزیر خارجه پیشین به عنوان نامزد وزارت خارجه در کابینه جدید عراق توافق کرده اند.

زیباری وزیر خارجه می شود؟

این منبع کرد به سایت المعلومه گفت: احزاب سیاسی در ائتلاف کردستان و سایر فراکسیون های سیاسی غیر کرد تصمیم دارند به جای فؤاد حسین که با مخالفت احزاب شیعه و سنی روبرو شد و او را یکی از وزرای کابینه عادل عبدالمهدی قلمداد کردند، هوشیار زیباری، وزیر خارجه پیشین را به عنوان کاندیدای پست وزارت خارجه پیشنهاد کنند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در ادامه اظهار کرد: زیباری، از رهبران حزب دموکرات کردستان به دو دلیل برای پست وزارت خارجه معرفی شد، اول اینکه همه احزاب سیاسی برای او احترام قائل هستند و دوم تجربه ای که او از فعالیت در دستگاه دیپلماسی داشته و نیز محبوبیت بین المللی که از آن برخوردار است.

منبع یاد شده افزود: مهمترین دلیل محبوبیت زیباری برای این پست از سوی احزاب ائتلاف کردستانی اینست که پس از آنکه زیباری با یک عزم سیاسی از سمت خود به عنوان وزیر دارایی کنار گذاشته شد، انتخاب او به منزله بازگرداندن اعتبار به او به شکل خاص و به شکل کلی به ائتلاف کردستانی است و احتمالا او با رای مثبت تمامی احزاب سیاسی تایید می شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 310

به "زیباری وزیر خارجه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباری وزیر خارجه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید