جدیدترین شرایط متروپل؛ جابه جایی 4سانتی متری سازه

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با اشاره به این که طی روز های اخیر سازه متروپل 4بار جابه جایی داشته است، گفت: آواربرداری سازه 4روز دیگر به اتمام می رسد.

جدیدترین شرایط متروپل؛ جابه جایی 4سانتی متری سازه

کوروش خواجوی در گفتگو با تسنیم با اشاره به جدیدترین شرایط آواربرداری ساختمان متروپل، اظهار کرد: خوشبختانه در زمان حاضر آواربرداری با سرعت خوبی پیش می رود و تاخیر دو روز ابتدای بروز سانحه جبران شده است.

وی ادامه داد: تاخیر روز های اول به دلیل آن بود که نمی شد مردم را از صحنه جدا و تجهیزات و ماشین آلات آواربرداری را به محل حادثه منتقل کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مردم فرصت می دادند چندین برابر آواربرداری با بیل و ابزار های اولیه کار انجام می شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با اشاره به مدیریت بحران متروپل با موضوع وزیر کشور در حال انجام است، شرح داد: صادقانه می گویم از حضور سریع وزیر کشور در محل حادثه متروپل متجب شده ام، وی همچنان پای کار است.

خواجوی با تاکید بر این که آواربرداری سازه متروپل با سرعت خوبی پیش می رود، گفت: 4 گروه نقشه برداری در محل حضور دارند و اگر جابجایی سازه متروپل بیش از یک سانتی متر باشد فعالیت دستگاه ها و ماشین آلات آواربرداری متوقف می شود.

وی با یادآوری این که طی روز های اخیر 4 مرتبه آژیر توقف فعالیت آواربرداری به صدا درآمده است، اضافه کرد: کمیته فنی پس از آژیر، 30 تا 60 دقیقه کار آواربرداری را متوقف می کند و پس از فراهم شدن ایمنی نص و نیمه آواربرداری از سرگرفته می شود.

وی با اشاره به این که آواربرداری تا تعیین شرایط اجساد و افراد زنده احتمالی ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: پس از آواربرداری، سازه متروپل به یک پروژه برای تخریب تبدیل خواهد شد. این تخریب به یک دستگاه توانمند واگذار خواهد شد.

وی با اشاره به مخاطرات تخریب سازه متروپل، اظهار کرد: به دلیل وجود ساختمان های غیرایمن، تراکم بالا و عرض کم خیابان های اطراف محل حادثه، پروژه تخریب با در نظر گرفتن این مخاطرات انجام خواهد شد.

وی با بیان این که برای پروژه تخریب سازه متروپل باید راستا قانونی طی شود، اضافه کرد: بخش بحرانی یعنی آواربرداری ساختمان متروپل احتمالا تا 4 روز آینده تکمیل خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1393

به "جدیدترین شرایط متروپل؛ جابه جایی 4سانتی متری سازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین شرایط متروپل؛ جابه جایی 4سانتی متری سازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید