تغییر نام فیس بوک به متا

به گزارش مجله صادق ویلا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت فیسبوک روز پنجشنبه در بحبوحه بحث بر سر رویکردهای این کمپانی گفت که نام آن به متا تغییر پیدا خواهد کرد.

تغییر نام فیس بوک به متا

به گزارش یورونیوز، مدیرعامل فیسبوک گفت که این تغییر نام در راستای چشم انداز این شرکت بر اساس حقیقت مجازی در آینده صورت می گیرد. این در حالی است که منتقدان شبکه اجتماعی فیسبوک بر این باور هستند که تغییر نام این شرکت تنها تلاشی برای منحرف کردن اذهان عمومی از اسناد فیسبوک است.

اسناد فیسبوک به مدارکی گفته می شود که ابتدا از سوی فرانسیس هاوگن، افشاگر و کارمند سابق فیسبوک افشا شد. این اسناد نشان می دهد که شرکت فیسبوک هشدارهای داخلی مبنی بر پیامدهای منفی و اغلب مضر الگوریتم خود را نادیده گرفته بود.

مارک زاکربرگ روز پنجشنبه گفت که چشم انداز آینده کمپانی او متاورس نام دارد و نام این شرکت هم به همین دلیل به متا تغییر پیدا می کند. به گفته وی متاورس فضایی سه بعدی و محیطی مجازی خواهد بود که کاربران به جای نگریستن به آن بر روی صفحه های رایانه ای، به درون آن خواهند رفت.

ویکتوریا پتروک، تحلیلگر فناوری های نوین بر این باور است که چشم انداز آینده فیسبوک براساس حقیقت مجازی شامل دیگر جنبه های زندگی آنلاین از جمله خرید و رسانه های اجتماعی نیز خواهد شد.

مارک زاکربرگ گفته است که انتظار دارد که شمار کاربران متاورس تا یک دهه آینده به یک میلیارد نفر برسد. بنیانگذار فیسبوک بر این باور است که همانطور که تلفن های هوشمند جایگزین رایانه های ثابت شدند متاورس نیز آینده ارتباط گیری انسان ها با یکدیگر خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1176

به "تغییر نام فیس بوک به متا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نام فیس بوک به متا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید