ایرکانادا با مسافران روراست نیست

به گزارش مجله صادق ویلا، طبق قانون شرکت های هواپیمایی برای حفظ سودآوری و جلوگیری از خالی ماندن پرواز، اجازه دارند برای هر پرواز، تعداد بیشتری بلیت بفروشند. اما این دو کارمند سابق و کنونی فروش بلیت ایر کانادا در مصاحبه با گو پابلیک (Go Public) می گویند این شرکت با مسافرانی که به خاطر فروش بیش از ظرفیت بلیت، احتمالا نمی توانند سوار هواپیما شوند، شفاف نیست.

ایرکانادا با مسافران روراست نیست

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مسافرتی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

کارمند بخش فروش و خدمات، که پیش از این در گیت پذیرش مسافر ایر کانادا در فرودگاه بین المللی ونکوور مشغول به کار بوده، می گوید: دروغ گفتن به مردم کار راحتی نیست. با اینکه می دانستم ممکن است مسافران پذیرش نشوند، مجبور بودم بارها و بارها به آن ها بگویم که سوار هواپیما خواهند شد.

گو پابلیک (Go Public) یک برنامه تلویزیونی است که از سال 2007 در دفتر CBC در استان بریتیش کلمبیا فراوری می گردد.

این برنامه با نامه یک شهروند و شکایت او از یک موسسه، شرکت و یا موضعی آغاز می گردد. خبرنگاران کوشش می کنند تا برای آن موضوع با چند نفر مصاحبه نموده، پاسخ مقامات مسئول را اخذ کنند و در نهایت موضوع را آنقدر عمومی کنند که مسئولان یا پاسخی متناسب بدهند و یا به فکر تغییر رویه خود بیفتند.

یکی دیگر از کارمندان که در بخش فروش بلیت ایر کانادا کار می نموده و الان در بخش آموزش کارمندان جدید، مشغول است می گوید در حال حاضر یکی از افرادی است که به کارمندان جدید آموزش می دهد تا شفاف نباشند. به کارمندان جدید می گویم نمی گردد تمام روز کاری با مردم سر و کله بزنید. اگر روی کارت پرواز کسی نوشته شده گیت به این معنی است که جایگاه برایشان وجود ندارد. ولی اگر این را شرح بدهید ناراحت می شوند. بنابراین فقط آن ها را به گیت بفرستید.

قاعدتا باید روی کارت پرواز مسافران شماره جایگاه باشد ولی اگر به جای شماره جایگاه با کلمه GATE روبرو شدید، یعنی جایی برای شما وجود ندارد و باید امیدوار باشید کسی پروازش را کنسل کند تا شما به جای او سوار شوید.

این کارمند ایر کانادا به گو پابلیک گفته است: به کارمندان یاد می دهم که روراست نباشند. او همچنین اضافه نموده در همان روزی که با گو پابلیک صحبت نموده ده تا دوازده مسافر ایر کانادا را با وجود اینکه می دانسته جایگاه کافی در پرواز نیست به گیت هدایت نموده است.

ایر کانادا می گوید فرآیند فروش بلیت بیش از ظرفیت به دقت مدیریت می گردد و کارمندان آموزش می بینند تا با شفافیت به مسافران پاسخ دهند.

هر پروازی ممکن است بیش از ظرفیت باشد

کارمند سابق ایر کانادا گفته است به این خاطر با گو پابلیک تماس گرفته که می خواسته مسافران بدانند کارمندان چگونه مجبور می شوند فورا برای مسافرها جایگاه پیدا کنند. مهم نیست پرواز داخلی باشد یا ایالات متحده یا بین المللی … هر پروازی ممکن است بیش از ظرفیت فروخته شده باشد.

این کارمند سابق ایر کانادا گفته است چون نمی توانسته استرس گمراه کردن مسافران را تحمل کند از کارش استعفا داده است. به عنوان مثال، داستان خانواده ای مسرور را تعریف می نماید که برای اولین بار با هم پرواز می کردند. اما روی کارت های پروازشان شماره جایگاه تعیین نشده بود. خیلی ناراحت شدم، اما باید می گفتم که سفر خوبی در پیش خواهند داشت و به گیت هدایت شان می کردم. پیگیری کردم، نتوانسته بودند سوار شوند. آخرین پرواز آن روز بود.

کارمند سابق ایر کانادا می گوید در دوره آموزشی به او گفته شده به مسافران درباره دلیل نداشتن شماره جایگاه چیزی نگوید چون ممکن است ناراحتی پیش بیاید. همچنین گفته است دلش برای همکارانش در گیت می سوزند، چون آن ها هستند که نهایتا باید به مسافران بگویند امکان سفر ندارند.

پاسخ ایر کانادا

به گزارش سی بی سی، گو پابلیک درخواست مصاحبه ای با ایر کانادا داشته، اما هواپیمایی ایر کانادا این درخواست را رد نموده است. سخنگوی شرکت در ایمیلی اتهامات مطرح شده توسط کارمندان سابق و فعلی ایر کانادا را رد نموده و تاثیر فروش بیش از ظرفیت را ناچیز خوانده.

فروش بیش از ظرفیت … کمتر از یک درصد مسافران رزرو شده را تشکیل می دهد.

این یک درصد برابر با 510 هزار بلیت بیش از ظرفیت است، اما به گفته سخنگوی ایر کانادا، تنها معدودی از این بلیت های بیش از ظرفیت از پرواز باز می مانند زیرا سالانه میلیون ها مسافر پروازشان را کنسل می کنند. او تاکید نموده است که فروش بیش از ظرفیت طبق قوانین سازمان حمل و نقل کانادا انجام می گردد و در اغلب شبکه های بین المللی رواج داد تا تعداد جایگاه های خالی به حداقل برسد.

سخنگوی ایر کانادا از اعلام دقیق تعداد مسافرانی که از پرواز باز مانده اند سر باز زده و گفته است این اطلاعات محرمانه هستند.

ایر کانادا فروش بیش از ظرفیت هواپیمایی ایر کانادا

منبع: مداد
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 517

به "ایرکانادا با مسافران روراست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرکانادا با مسافران روراست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید