آنالیز رقبا در دنیای دیجیتال مارکتینگ؛ آیا مرغ همسایه غاز است؟

به گزارش مجله صادق ویلا، آیا عملکرد رقیب شما در دنیای دیجیتال فکرتان را مشغول کرده است؟ فکر می کنید رقیب تان غوغایی به پا کرده و به قول معروف مرغ همسایه شما غاز است؟ تنها راه آن این است که تحلیل عملکرد آنها را به دست بیاورید.

آنالیز رقبا در دنیای دیجیتال مارکتینگ؛ آیا مرغ همسایه غاز است؟

اما منظور از بررسی و تحلیل عملکرد رقبا چیست؟ در این یادداشت به شما خواهیم گفت که در آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین چگونه رقبایتان را بررسی کرده و برای شما راستا دقیقی طراحی می کنیم تا تعیین شود که آیا مرغ همسایه شما غاز است یا خیر.

چرا بررسی غاز همسایه شما برایتان اهمیت دارد؟

مطمئنا شما هم در کسب و کار خود رقبایی دارید. به طور مثال اگر رقیب شما محصولی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به بازار معرفی می کند شما هم تلاش می کنید که محصولی بهتر از آن به بازار ارائه دهید.

تا زمانی که رقیب خود را بررسی نکنید و نتوانید اهداف آنها را شناسایی کنید قادر نخواهید بود در رقابت با آنها در در دنیای دیجیتال مارکتینگ از قبیل: تبلیغات گوگل، سئو ، شبکه های اجتماعی و … به موفقیت برسید.

مرغ یا غاز؛ نگاهی متفاوت به تحلیل رقبا

تفاوت آژانسدیجیتالمارکتینگراتین در مقایسه با دیگر آژانس ها در این است که با استفاده از روش های به روز و ابزارهای پیشرفته بررسی، به شما کمک می کنیم تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و به نتایجی دست یابید که در فرایند فروش شما تاثیر بسیار بالایی بگذارد و منجر به افزایش فروش شود.

همچنین به شما کمک می کنیم تا رفتار و استراتژی خود را به گونه ای تنظیم کنید که مشتری شما را به رقیبتان ترجیح دهد.

چطور رقبای خود را شناسایی کنید

هر کسب و کاری تقریبا رقبای خود را می شناسد اما ممکن است در فضای دیجیتال با طیف گسترده ای از آنها روبرو شود و نتواند به درستی رقیب اصلی خود را بیابد.

برای مثال شرکت اپل در زمینه تولید لپ تاپ را در نظر بگیرید، این شرکت فکر می کند رقبای او Dell،Asus و HP می باشد، اما با بررسی و تحلیل عملکرد رقبا به این نتیجه می رسد که رقیب اصلی او Lenovo می باشد.

این اتفاق ممکن است برای شما هم پیش بیاید که فکر می کنید رقبایتان را می شناسید اما با بررسی و بررسی به اطلاعاتی دست می یابید که کمک می کند بیابید نظر شما درست است یا خیر.

چه شاخص هایی را از عملکرد رقبا برایتان تحلیل می کنیم؟

شاخص هایی در حوزه کاری شما وجود دارد که نشان می دهد باید بر روی چه استراتژی و عملیاتی تمرکز کنید تا بتوانید در بازار رقابتی پیشرفت کنید.

  • یکی از عامل های بسیار مهم از نگاه صاحبان کسب و کار، سهم بازار در تولید محصولاتشان است که با استفاده از بررسی می توانیم میزان سهم رقبایتان در بازار را به دست آوریم.
  • نقش استفاده از شبکه های اجتماعی در رشد کسب و کار بر کسی پوشیده نیست و روز به روز در حال گسترش است، با با ابزارهای دقیق به شما می گوییم که رقبایتان از چه شبکه های اجتماعی و در چه راستایی استفاده می کند.
  • نقاط قوت و ضعف آنها را شناسایی کرده و به شما کمک می کنیم تا موقعیت ارزشی محصول و خدمات خود را بیابید.
  • با بررسی رقبا می گوییم دامنه حضور شما و رقبایتان در فضای دیجیتال چگونه است تا بتوانید با ایجاد تغییراتی در محصول، قیمت و تبلیغ، آن را توسعه دهید.
  • تحلیلی از فعالیت شما در شبکه های اجتماعی به دست می آوریم و آن را با رقبایتان بررسی می کنیم.
  • موضوع و محتوای پست های رقبایتان را بررسی می کنیم.
  • میزان ارتباط آنها با مخاطبین را با خودتان مقایسه می کنیم.

و در نهایت مجموعه بسیار کامل و دقیقی از تحلیل رقبای خود در بازار خواهید داشت.

مشتری بیشتر شما را می شناسد یا رقبایتان را؟

در بررسی رقبا باید راه های رسیدن مشتری به شما و رقبا بررسی شود. اینکه چه میزانی از مشتریان برند شما یا رقبا را از پیش می شناسند و یا برای رسیدن به خدمت یا محصول مورد نظر جست وجو می کنند بسیار مهم است.

اینکه وب سایت رقیب شما از هر کدام از کانال های بازاریابی از قبیل سئو، تبلیغات گوگل، شبکه های اجتماعی و … چه سهمی از مجموع ترافیک جذب شده را دارد، در تعیین استراتژی شما بسیار موثر است.

آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین کیست؟

در حال حاضر ما بیش از 14 سال است که در بازار دیجیتال مارکتینگ ایران حضور داریم و با بسکمک از تجارت الکترونیک های بزرگ کشور همکاری داشته و در زمینه تبلیغات در گوگل به عنوان پارتنر رسمی گوگل در خاورمیانه بیش از 40 میلیارد نمایش تبلیغ دیجیتال را از آن تجربه کرده ایم.

بررسی و تحلیل عملکرد غاز همسایه خود در وب و شبکه های اجتماعی را از آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین دریافت کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 654

به "آنالیز رقبا در دنیای دیجیتال مارکتینگ؛ آیا مرغ همسایه غاز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز رقبا در دنیای دیجیتال مارکتینگ؛ آیا مرغ همسایه غاز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید