پامپئو چین و روسیه را به تحریم در رابطه با ایران تهدید کرد

به گزارش مجله صادق ویلا، وزیر خارجه آمریکا چین و روسیه را تهدید کرد که اگر برای بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران خللی ایجاد نمایند، واشنگتن آنها را تحریم خواهد نمود.

پامپئو چین و روسیه را به تحریم در رابطه با ایران تهدید کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا چین و روسیه را تهدید کرد که اگر برای ممانعت از بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران کوشش نمایند، واشنگتن برای تحریم آنها اقدام خواهد نمود.

وزیر خارجه آمریکا در گفت وگو با فاکس نیوز در پاسخ به سوالی درباره اینکه کشورش در صورت عدم پیروی روسیه و چین از تحریم های بین المللی علیه ایران چه تدابیری را اتخاذ خواهد نمود، گفت: همان اقداماتی را اتخاذ خواهیم کرد که قبلا علیه کشورهایی ناقض تحریم ها اتخاذ نموده بودیم.

وی تاکید نمود، آمریکا پیشتر علیه کشورهایی که تحریم های آمریکا را نقض کردند، یک سری اقداماتی انجام داده بود و اکنون نیز همان اقدامات را در نظر خواهد گرفت؛ به خصوص اینکه تحریم های سازمان ملل نقض گردد.

ترامپ پس از شکست سنگین آمریکا در شورای امنیت در رابطه به قعطنامه ضد ایرانی، عصر روز چهارشنبه به وقت واشنگتن به مایک پامپئو وزیر خارجه خود دستور داده است تا امروز، پنجشنبه به سازمان ملل برود تا سازوکار بازگرداندن تحریم های شورای امنیت علیه ایران را فعال کند.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان این سازوکار تحت عنوان مکانیسم ماشه را راستا دشواری پیش روی آمریکا می داند، زیرا روسیه و چین معتقدند آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شده است و به همین دلیل اکنون نمی تواند برای استفاده از این مکانیسم به مفاد آن استناد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 489

به "پامپئو چین و روسیه را به تحریم در رابطه با ایران تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو چین و روسیه را به تحریم در رابطه با ایران تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید