وزیر دفاع سابق آمریکا: ترامپ برای قانون اساسی آمریکا تهدید است

به گزارش مجله صادق ویلا، وزیر دفاع سابق آمریکا اقدامات رئیس جمهور این کشور را تهدیدی علیه قانون اساسی آمریکا خواند و این مقام اجرایی را به تفرقه افکنی میان مردم آمریکا متهم کرد.

وزیر دفاع سابق آمریکا: ترامپ برای قانون اساسی آمریکا تهدید است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اسپوتنیک، با تشدید اعتراضات مردمی به قتل جورج فلوید در سرتاسر آمریکا، جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا اقدامات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در سرکوب معترضان به نژادپرستی را تهدیدی علیه قانون اساسی این کشور خواند و او را به خاطر نقض حقوق اساسی مردم این کشور محکوم کرد.

جیمز ماتیس همچنین مدعی شد که ترامپ نخستین رئیس جمهور در دوران زندگی اوست که کوششی برای متحدن کردن مردم آمریکا انجام نمی دهد و حتی تظاهری هم به این کار نمی نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: در عوض او [ترامپ] ما را از هم متفرق می نماید. ما سه سال متوالی شاهد این کوشش عامدانه هستیم. ما شاهد پیغامدهای سه سال رهبری فاقد بلوغ و پختگی هستیم. ما بدون او می توانیم متحد شویم و قدرت نهفته در جامعه مدنی خود را بکار گیریم.

در مقابل، دونالد ترامپ نیز به اظهارات انتقادآمیز ماتیس واکنش نشان داد و با انتشار چندین پیغام توئیتری افتخار برکناری جیمز ماتیس را تنها موردی دانست که در خصوص آن احتمالاً با باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا توافق داشت.

ترامپ همچنین در واکنش به این گفته انتقادآمیز جیمز ماتیس که دوران تصدی او را رهبری نابالغانه خوانده بود، مدعی شد که وی مدیریت و فرماندهی این وزیر دفاع سابق آمریکا را زیاد دوست نداشت و اضافه کرد که از برکناری ماتیس خشنود شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 355

به "وزیر دفاع سابق آمریکا: ترامپ برای قانون اساسی آمریکا تهدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع سابق آمریکا: ترامپ برای قانون اساسی آمریکا تهدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید