وزیر خارجه انگلیس به جای جانسون مسئول اداره کشور است

به گزارش مجله صادق ویلا، یک مقام ارشد کابینه دولت انگلیس امروز سه شنبه اعلام نمود، وزیر خارجه این کشور تا زمانی که بوریس جانسون در بخش مراقبتهای ویژه در بیمارستان بستری است، اداره کشور را موقتا به جای وی به عهده گرفته و دولت در اتخاذ تصمیم درخصوص برداشتن محدودیتهای مربوط به در خانه نگاه داشتن مردم به جهت عدم شیوع ویروس کرونا تعلل نخواهد کرد.

وزیر خارجه انگلیس به جای جانسون مسئول اداره کشور است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل گوو، وزیر امور دفتر کابینه در تلویزیون آی تی وی اظهار کرد: در حال حاضر شخصی که کشور را بعد از برنامه تنظیم شده از سوی نخست وزیر اداره می نماید، دومینیک راب، وزیر امور خارجه دولت است.

گوو در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال به تعویق افتادن تصمیم برای تغییر محدودیتهای مربوط به قرنطینه گفت: خیر، تصمیم گیری در این خصوص به تعویق نخواهد افتاد. قرار بر این خواهد بود که ما این تصمیم را به صورت دسته جمعی و در قالب کلیت کابینه اتخاذ کنیم. شخصی که تصمیم نهایی را خواهد گرفت وزیر امور خارجه خواهد بود.

او همچنین گفت بوریس جانسون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفته اما هنوز دستگاه پشتیبان تنفسی ونتیلاتور برای وی استفاده نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 226

به "وزیر خارجه انگلیس به جای جانسون مسئول اداره کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه انگلیس به جای جانسون مسئول اداره کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید