وزارت صنعت برنامه هایش را برای ساماندهی بازار خودرو ارایه و اجرایی کند

به گزارش مجله صادق ویلا، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عمده برنامه های اثرگذار دولت برای بازار خودروی داخلی در سال آینده قابل اجرا خواهد بود.

وزارت صنعت برنامه هایش را برای ساماندهی بازار خودرو ارایه و اجرایی کند

فرهاد طهماسبی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد افزایش قیمت فروش فوق العاده اخیر ایران خودرو و در پی آن دستور دولت مبنی بر کاهش قیمت ها، گفت: دولت نسبت به کنترل و مهار تورم مکلف است. افزایش قیمت خودرو اخیر بدون هماهنگی با شورای رقابت اجرا شده بود و دولت به این ماجرا ورود کرد. عده ای به کاهش قیمت دستوری اشاره کردند که به نظر من هر سیاستی که به نفع همه مردم باشد، مفید است، می خواهد قیمت گذاری دستوری باشد یا خیر.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ضرورت وجود برنامه مدون و دقیق در مورد سامان دهی بازار خودرو تاکید نمود و گفت: بازار و مردم توان تحمل هیچ گونه افزایش قیمتی را ندارند، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برنامه مدون خود را برای سامان دهی بازار خودروی داخلی ارائه و در نهایت اجرایی کند.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس در مورد برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر می گوید که برنامه مدون و جدی دارد و اینطور که پیداست عمده برنامه های اثرگذار دولت برای بازار خودروی داخلی در سال آینده قابل اجرا خواهد بود.

تصویب طرح واردات مشروط خودرو بازار داخلی را مهار می نماید

طهماسبی با اشاره به طرح واردات مشروط خودروی خارجی که مجلس آن را پیگیری می نماید، گفت: به نظرم تصویب طرح واردات مشروط خودروی خارجی و در پی آن افزایش واردات خودرو، به مهار قیمت های خودروی بازار داخلی یاری می نماید و به شرایط افسارگسیخته سرانجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1197

به "وزارت صنعت برنامه هایش را برای ساماندهی بازار خودرو ارایه و اجرایی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صنعت برنامه هایش را برای ساماندهی بازار خودرو ارایه و اجرایی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید