نخست وزیر استرالیا مورد اعتراض شدید آسیب دیدگان آتش سوزی نهاده شد

به گزارش مجله صادق ویلا، نخست وزیر استرالیا در سفر به یکی از مناطق آسیب دیده از آتش سوزی های اخیر در این کشور به شدت مورد انتقاد نهاده شد.

نخست وزیر استرالیا مورد اعتراض شدید آسیب دیدگان آتش سوزی نهاده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ساکنان خشمگین شهر کوبارگو، واقع در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا که اخیراً صحنه آتش سوزی مرگبار بوده عملکرد نخست وزیر اسکات موریسون در مدیریت این حادثه را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

پایگاه خبری news.com.au گزارش داده ساکنان خشمگین این شهر موریسون را هو نموده اند.

در فیلمی که در فضای مجازی پخش شده یکی از معترضان از دست دادن با موریسون خودداری نموده و به او می گوید باید بودجه بیشتری در اختیار اداره آتش نشانی قرار دهد.

در این فیلم یک معترض فریاد می زند: آقای نخست وزیر؟ چطور فقط چهار ماشین آتش نشانی برای دفاع از شهرمان در اختیار داشتیم؟ شهر ما پول زیادی ندارد، اما قلب هایمان از طلا است آقای نخست وزیر.

یک معترض دیگر به موریسون می گوید: تو احمقی. واقعاً احمقی. هیچ رأیی به تو داده نخواهد شد. شما بودجه ما را کنترل می کنید و ما مثل همواره فراموش شده ایم.

پایگاه news.com نوشته پاره ای از معترضان هم بر سر موریسون فریاد زده اند که باید از خودش، بابت اینکه اجازه داده کشور در آتش بسوزد شرمنده باشد.

شهر کوبارگو یکی از شهرهایی بود که متحمل بیشترین خسارت ها بر اثر آتش سوزی های اخیر در استرالیات شده است.

ساکنان شهرهای آسیب دیده در این آتش سوزی های معتقدند موریسون اقدامات لازم را برای یاری به سانحه دیدگان جهت مقابله با صدها آتش سوزی ایجادشده در این کشور انجام نداده است.

موریسون در مصاحبه با ای بی سی درباره این نقدها گفت: برایم عجیب نیست که مردم در حال حاضر بسیار خشمگین هستند.

وی افزود: به همین دلیل امروز اینجا آمدم تا خودم شاهد ماجرا باشم و هر کاری که ضروری است انجام دهم.

موریسون توضیح داد: مردم در اینجا همه چیز را از دست داده اند و روزهای بسیار خطرناکی هم در پیش است. ما همه کارهای لازم برای حمایت هایی که آنها احتیاج دارند انجام خواهیم داد.

آتش سوزی هایی که از چند ماه پیش در استرالیا شروع شد، تا به امروز نزدیک به 5 میلیون هکتار از جنگل ها و اراضی این کشور را سوزانده، 10 نفر را کشته و بیش از 950 خانه را ویران نموده است. در این میان ایالت نیو ساوث ولز بیشترین خسارت را دیده و 850 واحد از خانه های تخریب شده در این ایالت قرار داشته است.

گفته می گردد دستکم 17 نفر تا به امروز در سراسر استرالیا در نتیجه این آتش سوزی ها جان خودشان را از دست داده اند.

مسئولان نیوساوث ولز، به دلیل احتمال شدت دریافت آتش سوزی ها از فردا (آدینه) به مدت هفت روز شرایط اضطراری اعلام نموده اند.

کمیسر خدمات آتش نشانی روستایی نیوساوث ولز اعلام نموده که سرویس های امداد با چالش های جدی در زمینه دسترسی به مناطق دورافتاده برای یاری به زخمی ها روبرو شده اند و سه نفر از امدادگرانی که قصد اعزام به این منطقه را داشتند، مجبور شدند به دلیل سوختگی با بالگرد از منطقه خارج شوند.

چند روز پیش، شبکه بی بی سی گزارش کرد که با افزایش دمای هوا به 40 درجه در تمامی ایالات استرالیا، آتش سوزی در این کشور از کنترل خارج شده است.

نگرانی هایی از افزایش میزان تلفات ناشی از این آتش سوزی گسترده وجود دارد زیرا شعله های آتش در جنوب شرقی استرالیا از کنترل خارج شده است و تا به امروز بیش از 200 خانه را تخریب نموده و بعضی از شهرهای کوچک را به ویرانه تبدیل نموده است.

مقام های استرالیا هشدار داده اند که احتمال تشدید آتش سوزی در روز شنبه هفته آینده به واسطه افزایش دمای هوا وجود دارد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 31

به "نخست وزیر استرالیا مورد اعتراض شدید آسیب دیدگان آتش سوزی نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر استرالیا مورد اعتراض شدید آسیب دیدگان آتش سوزی نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید