مسخره بازی های مرگبار سر صحنه خودکشی

به گزارش مجله صادق ویلا، قرار گرفتن در معرضِ خودکشی یک فرد، از طرفی ممکن است برای عده ای بسیار دلهره آور و استرس زا باشد و از طرف دیگر در نظر عده ای، فرصتی برای مسخره بازی یا ساختن ویدئوهایی پربازدید در فضای مجازی، سرگرم شدن یا ... . در هر دو حالت ممکن است واکنش هایی از سوی افرادِ حاضر در صحنه اتفاق بیفتد که شرایط را آسیب پذیرتر کند.

مسخره بازی های مرگبار سر صحنه خودکشی

به گزارش خبرنگاران، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: به تازگی ویدئویی در شبکه های اجتماعی پربازدید شده که یک نفر بر لبه پشت بام ساختمانی بلند ایستاده و تصمیم به خودکشی دارد. افراد زیادی که در آنجا تجمع نموده اند، علاوه بر اینکه مشغول فیلمبرداری هستند، مدام فریاد می زنند: بپر دیگه، مردم رو علاف کردی، زودتر بپر کار داریم و بقیه هم بلند بلند می خندند!

و اما مروری بر چند رفتار درست در این مواقع:

- فردی که در جایگاهِ خودکشی قرار می گیرد، لزوماً با هدفِ مردن به این تصمیم نرسیده است. او راه حلِ فرار از فشارها و رنج های درونی و زندگیِ اجتماعی خود را در این جهت دیده است؛ بنابراین نباید با تماشاِ فردی که در موقعیت خودکشی واقع شده است، تصمیمِ او را قطعی و تمام شده در نظر بگیریم؛ بلکه ضروری است به روش صحیح مداخله لازم را انجام دهیم. در این موقعیت، حرف هایی از جنسِ نصیحت، به فرد یاریی نخواهد کرد. او احتمالاً مدتی است که درگیر این تصمیم است و در فکرِ خود از ارزش هایی که شما قصدِ یادآوری به او را دارید، گذر نموده است.

- چنین موقعیتی را یک خودنمایی و جلب توجه نبینید. این تفکر ممکن است فرد را در انتخابِ خود مصمم تر کند. بعلاوه ایستادن به تماشای چنین شرایطی و دوربین به دست بودن، موجب القای حسِ بی ارزشی و تنهایی و بنابراین اراده جدی تر فرد به اجرای تصمیمش خواهد شد.

- رفتارِ یاری کننده در چنین موقعیتی، شنیدنِ صحبت های فرد با همدلی و به دور از قضاوت و ارزش گذاری است. نباید حرف های او را از دریچه نگاه خود ببینیم و غیرمنطقی بخوانیم؛ او اکنون با توجه به شرایط و رنج هایی که تحمل می نماید، به مسائل نگاه می نماید.

- ضروری است در اولین فرصت یکی از حاضرانِ در موقعیت برای دریافت خدمات تخصصی، به اورژانس اجتماعی با شماره 123 و اورژانس شهری با شماره 115 اطلاع دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 1199

به "مسخره بازی های مرگبار سر صحنه خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسخره بازی های مرگبار سر صحنه خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید