مردم تا نهایی شدن قیمت خودرو سراغ بازار نروند

به گزارش مجله صادق ویلا، معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت با بیان اینکه در حال حاضر تفاوت قیمت خودرو های کارخانه و بازار بسیار زیاد است و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، گفت: خرید هر گونه خودرو در این روز های بازار به ضرر مصرف کننده است.

مردم تا نهایی شدن قیمت خودرو سراغ بازار نروند

به گزارش تسنیم، امیر جعفرپور درباره فرایند قیمتی که خودرو های داخلی و به خصوص پراید در این روز ها در بازار دارند، اضافه نمود: ستاد تنظیم بازار با همکاری سایر مجموعه ها و سازمان حمایت در حال نهایی کردن قیمت خودرو متناسب با استاندارد های 85 گانه، آلایندگی ها و رعایت استاندارد های الزامی است.

وی با بیان اینکه به زودی قیمت خودرو در کارخانه های خودروسازی تجدید نظر می گردد، توضیح داد: با آنالیز های دقیقی که اجرا شده قیمت خودرو به نحوی معین خواهد شد که با بازار تفاوت زیادی نخواهد داشت، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند.

معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: توصیه ما به مردم این است که تا اعلام قیمت خودرو ها به هیچ عنوان از بازار خودروی خریداری ننمایند و مطمئنا باشند که بعد از تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار ضمن ترکیدن حباب قیمت، قیمت انواع خودرو ها در بازار متعادل خواهد شد و در پی آن شاهد هماهنگی عرضه و تقاضا خواهیم بود.

وی توضیح داد: خرید هر گونه خودرو در این روز های بازار به ضرر مصرف نماینده است.

جعفرپور گفت: در حال حاضر تفاوت قیمت خودرو های کارخانه و بازار بسیار زیاد است و این امر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، به همین دلیل در تصمیم های جدید دیگر چنین فاصله قیمتی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: طی چند وقت اخیر دلالان بازار خودرو را بهم ریختند و اجازه ندادند قیمت ها راستا طبیعی خود را طی کند، از اینرو با تصمیم های جدیدی که به زودی اعلام می گردد، مشکل بازار خودرو حل خواهد شد.

جعفرپور گفت: دلالان بازار خودرو، قیمت پراید را بالا بردند و قیمت فعلی آن که بیش از 80 میلیون تومان است، پذیرفتنی نیست، لذا اگر مردم صبر نمایند تکلیف قیمت ها تعیین خواهد شد و دیگر بواسطه فعالیت دلالان بازار خودرو با التهاب روبرو نمی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 302

به "مردم تا نهایی شدن قیمت خودرو سراغ بازار نروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم تا نهایی شدن قیمت خودرو سراغ بازار نروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید