فراخوان مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب منتشر شد

به گزارش مجله صادق ویلا، فراخوان مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن با پیشنهاد نهاد کتابخانه های عمومی کشور، توسط سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شد.

فراخوان مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، سازمان زیباسازی شهر تهران به پیشنهاد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در نظر دارد با هدف بهره گیری از هنر مجسمه سازی در ارتقای فرهنگ عمومی، ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در راستای اهداف توسعه فرهنگی و فراوری سرمایه های هنری در شهر، نسبت به نصب آثار حجمی با موضوع کتاب و خواندن اقدام کند. از این رو در فراخوانی که برای این طرح منتشر شده، از هنرمندان طراح و مجسمه ساز دعوت شده با ارائه طرح و ایده های خود، در این فراخوان مشارکت نموده و آثار پیشنهادی شان را با رعایت شرایط اعلام شده به این سازمان ارائه دهند.

موضوعات در نظر گرفته شده برای شرکت در این مسابقه کتاب، خواندن، بچه ها و کتاب، شهر، کتابخانه و خواندن است و علاقه مندان تا تاریخ 31 خرداد 1399 فرصت دارند با مراجعه به دبیرخانه مسابقه ضمن تکمیل فرم ثبت نام، نسبت به ارائه ماکت حجمی یا طراحی سه بعدی (در خصوص پیشنهاداتی که به صورت فایل نرم افزاری ارائه می شوند، درصورت تایید ایده اولیه توسط شورای داوری، ارائه ماکت پیش از صدور رأی قطعی الزامی است)، فایل تصویر با کیفیت از ماکت با فرمت JPG و همچنین رزومه مکتوب و تصویری با فرمت JPG در قالب فایل کامپیوتری اقدام نمایند.

در فراخوان این مسابقه تأکید شده که طراحی اثر متناسب با محل پیشنهادی و طراحی محیطی محل نصب و پایه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین داوری و انتخاب آثار براساس آنالیز نگاه هنرمندانه، خلاق و طراحی حرفه ای هنرمند، توسط شورای تخصصی آثار حجمی سازمان زیباسازی انجام می گردد و حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان به طور قطع رعایت خواهد شد. همچنین احراز کپی بودن طرح پیشنهادی نیز علاوه بر حذف اثر، در رزومه هنری هنرمند در این سازمان ثبت خواهد شد.

انتخاب مواد و مصالح و روش های اجرا با رعایت مسائل زیست محیطی و نکات HSE مورد توجه و تأکید است و انعقاد قرارداد در زمان و شرایط مناسب پس از طی فرآیند کارشناسی فنی و ارزیابی هزینه های اجرایی، توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد احتیاج توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یادشده و زمان معین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد و نتایج پس از زمان داوری، در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام می گردد.

علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند به دبیرخانه این رویداد فرهنگی به نشانی تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، مرکز فعالیت های مجسمه سازی شهر تهران (عمارت عین الدوله) مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 320

به "فراخوان مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مسابقه طراحی آثار حجمی با موضوع کتاب منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید