عناصر داعشی در آذربایجان به حبس طولانی مدت محکوم شدند

به گزارش مجله صادق ویلا، دادگاه جرایم سنگین باکو روز سه شنبه گروهی از عناصر داعشی را به اتهام اقدام برای کمک مالی به این گروه تروریستی به حبس طولانی مدت محکوم کرد.

عناصر داعشی در آذربایجان به حبس طولانی مدت محکوم شدند

بر اساس حکم دادگاه جرایم سنگین باکو سامیر قربان اف به 8 سال، امین حسن اف ، افلاطون بایرام اف ، بابک محمدلی هر یک به 7 سال، تهران قاسم اف به 5 سال، جاوید آمان اف ، الگون اسماعیل اف ، علاالدین ایبیش اف ، یوسف ایمان اف ، ارخان قربان اف و شهریار جباراف هر یک به 2سال و نیم زندان محکوم شدند.

این گروه از عناصر داعشی چند سال پیش به اتهام مشارکت در درگیری های نظامی در کنار گروه تروریستی داعش در سوریه، تروریسم، توزیع کتاب های دینی افراطگرایی بازداشت شده و محاکمه آنها در ماه فوریه سال 2020 میلادی آغاز شده ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا چند بار به تاخیر افتاده بود.

این در حالی است که دادستان خواستار حبس از 9 تا 18 سال اعضای این گروه تروریستی شده بود.

به گزارش منابع امنیتی و انتظامی جمهوری آذربایجان در جریان ادامه درگیریها در سوریه و عراق بیش از یک هزار شهروند آذربایجانی برای مشارکت در این درگیریها در کنار گروههای تروریستی، راهی این کشورها شدند که اکثریت آنها در این در گیری ها کشته شدند.

نهادهای امنیتی جمهوری آذربایجان همچنین در قالب مبارزه با تروریسم بین المللی تعدادی از عناصر داعشی را در حین بازگشت از سوریه به این کشور بازداشت و به حبس طولانی مدت محکوم کردند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 942

به "عناصر داعشی در آذربایجان به حبس طولانی مدت محکوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عناصر داعشی در آذربایجان به حبس طولانی مدت محکوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید