صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند

به گزارش مجله صادق ویلا، وزارت خارجه یمن بیان کرد که با ارسال دو نامه جداگانه به شورای امنیت و سازمان ملل دستاوردهای عملیات نظامی این کشور علیه القاعده و داعش در استان البیضاء را برشمرده و اسناد رابطه این دو گروهک تروریستی با ائتلاف متجاوز سعودی را فاش نموده است.

صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت خارجه یمن در خصوص آخرین دستاوردهای به دست آمده علیه القاعده و داعش طی عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در استان البیضاء این کشور و روابط این دو گروهک تروریستی با کشورهای متجاوز و خائن علیه یمن، به سازمان ملل و شورای امنیت نامه های جداگانه ای فرستاد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، بر اساس اعلام وزارت خارجه یمن، در عملیات نظامی و امنیتی در استان البیضاء، صدها نفر از اعضای القاعده و داعش کشته و اسیر شدند که در میان کشته شدگان سرکرده ها و اعضایی از ملیت های عربی و خارجی که بیشتر آنها سعودی بودند، حضور داشتند.

در عملیات استان البیضاء، مقادیر زیادی سلاح، بمب و کمربند انفجاری، ضبط و بخشی از بایگانی القاعده و داعش توقیف شد.

کشورهای ائتلاف متجاوز از 26 مارس 2015 علاوه بر حمایت از القاعده و داعش در زمینه پول، سلاح، پشتیبانی لجستیک، مراقبت های پزشکی و تسهیل در حرکت آن، پوشش هوایی نیز برای فعالیت های تروریستی آنها فراهم کردند.

وزارت خارجه یمن اعلام نمود که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی، سلاح و تجهیزات نظامی با کیفیتی را از نزد تروریست های القاعده و داعش یافتند که فقط بعضی از کشورها مانند عربستان سعودی و آمریکا در اختیار دارند و همین امر، رابطه این کشورها با دو گروهک تروریستی را تأیید می نماید.

در نامه وزارت خارجه یمن آمده است که اسناد حمایت عربستان سعودی از عناصر تروریست القاعده و داعش به دست آمده است که شامل پشتیبانی اقتصادی و اعطای حقوق ماهیانه به تروریست ها و صدور کارت های نظامی برای آنها توسط وزارت دفاع کشورهای خائن به منظور داشتن مجوزهای تردد در مناطق اشغالی یمن است.

در این نامه آمده است اسنادی نیز به دست آمده که ثابت می نماید که شماری از مجروحان القاعده و داعش در بیمارستان های عربستان سعودی و استان مأرب نظیر بیمارستان دولتی مأرب و بیمارستان نظامی این شهر تحت درمان قرار گرفتند.

وزارت خارجه یمن گفت: قبل و بعد از عملیات البیضاء شماری از عناصر القاعده و داعش به بعضی مناطق اشغالی از جمله مأرب گریختند و در آنجا در قالب نیروهای ارتش منصور هادی فعالیت کردند.

بر اساس نامه های یمن به سازمان ملل و شورای امنیت، رابطه میان القاعده و داعش با کشورهای متجاوز و خائن به یمن به سطحی رسیده که سرکرده های این دو گروهک، پست های عالی رتبه در دولت مستعفی منصور هادی می گیرند، با وجود اینکه بعضی از این عناصر در وزارت دارایی آمریکا به عنوان حامیان گروه های تروریستی شناخته می شوند.

وزارت خارجه یمن گفت: آنچه دولت مشروع یمن خوانده می گردد، در مذاکرات درباره مبادله اسرا خواستار آزادی 96 عضو القاعده وداعش شده بود که نزد دولت نجات ملی یمن در صنعاء در بازداشت به سر می برند.

وزارت خارجه یمن در نامه خود به شورای امنیت و سازمان ملل از آنها خواست همکاری میان کشورهای ائتلاف متجاوز علیه یمن با القاعده و داعش را محکوم نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 591

به "صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید