جو بایدن، پیروز انتخابات درون حزبی هاوایی

به گزارش مجله صادق ویلا، حزب دموکرات آمریکا امروز گزارش داد که جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده، برنده این حزب در مرحله مقدماتی انتخابات هاوایی شده است.

جو بایدن، پیروز انتخابات درون حزبی هاوایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، بایدن 63.2 درصد آراء نهایی را در آراء انتخابی رتبه بندی شده در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در هاوایی به دست آورد. این در حالی است که برنی ساندرز، سناتور ایالات متحده از ورمونت، 36.8 درصد آراء را از آن خود کرد.

بایدن، نامزد نهایی احتمالی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تنها نامزد مطرح این انتخابات پس از اعلام کنار گیری سندرز از صحنه رقابت ها در ماه گذشته است. سندرز با وجود کناره گیری اعلام نموده هم چنان در رقابت های درون حزبی حضور پیدا می نماید.

براساس تخمین نمایندگان که سی ان ان انجام داده، معاون رئیس جمهور پیشین برای تضمین نامزدی نهایی حزب دموکرات به تقریباً 440 نماینده حزبی دیگر نیاز دارد.

مرحله مقدماتی انتخابات حزب دموکرات هاوایی ابتدا قرار بود 14 آوریل (26 فروردین) برگزار گردد، اما این حزب رأی دهی حضوری را به خاطر بیماری کرونا لغو و سیستم رأی دهی به وسیله ایمیل را جایگزین آن کرد.

به گزارش وب سایت حزب دموکرات، برگه های اخذ رأی به هر دموکرات ثبت شده در ایالت که در حزب دموکرات هاوایی نیز عضو شده بود، ارسال شد.

روز آدینه به عنوان ضرب الاجل بازگرداندن برگه های رأی به حزب در ایالت معین شد. بر اساس اعلام روز شنبه، بیش از 79 هزار رأی ارسال شده بود و حدود 35 هزار رأی نیز به وسیله ایمیل فرستاده شد.

حزب دموکرات هاوایی طی بیانیه ای در اواخر ماه مارس اعلام نمود: به خاطر بیماری همه گیر کووید 19، رأی گیری حضوری 4 آوریل لغو شده است.

برنده شدن بایدن در هاوایی پس از آن رخ می دهد که او طی روزهای گذشته در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالت اورگان آمریکا نیز پیروز شد. رقابت مقدماتی ایالت اورگان حدود 20 سال است که به وسیله ایمیل برگزار می گردد؛ بنابراین برگزاری آن تحت تأثیر بیماری کرونا قرار نگرفت و طبق برنامه قبلی پیش رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 354

به "جو بایدن، پیروز انتخابات درون حزبی هاوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن، پیروز انتخابات درون حزبی هاوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید