تظاهرات ضددولتی در استرالیا، ادامه تخلیه مناطقی گسترده با ادامه آتش سوزی های مهیب

به گزارش مجله صادق ویلا، در پی گسترش آتش سوزی های مهیب در استرالیا و ناتوانی دولت در مهار آن هزاران شهروند این کشور در شهروهای مختلف به تظاهرات پرداخته و خوستار استفعای نخست وزیر شدند.

تظاهرات ضددولتی در استرالیا، ادامه تخلیه مناطقی گسترده با ادامه آتش سوزی های مهیب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با ادامه یافتن آتش سوزی های مهیب در استرالیا و صدور دستور تخلیه مناطقی با بیش از 250 هزار نفر جمعیت، شهروندان این کشور در اعتراض به سیاست های دولت وارد خیابان ها شدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، روز آدینه هزاران استرالیایی با تجمع در خیابان ها، در اعتراض به سیاست های اقلیمی دولت این کشور دست به تظاهرات زدند.

پیش از این هم دولت استرالیا به خاطر این سیاست ها از سوی مردم این کشور و مقامات سایر کشورهای حوزه اقیانوسیه تحت فشار نقدها قرار گرفته بود اما وقوع آتش سوزی های مهیب و گرمای بی سابقه در این کشور بر این فشارها افزوده است.

معترضان با بستن راه های اصلی در شهر سیدنی خواهان استعفای اسکات موریسون نخست وزیر این کشور شدند. شماری دیگر نیز پلاکاردهایی اعتراضی با متن ما را از جهنم نجات دهید و اقلیم جایگزینی وجود ندارد در دست گرفته و خواهان رسیدگی فوری دولت به بحران آتش سوزی شدند.

تظاهرات های مشابهی نیز در شهرهای کانبرا و ملبورن به وقوع پیوست. دود ناشی از آتش سوزی ها هوای این شهرها را به حدی آلوده نموده است که آن ها را در فهرست شهرهای دارای آلوده ترین هوا قرار داده است.

موریسون روز آدینه در مصاحبه ای رادیویی گفت مغالطه انجام شده میات آتش سوزی ها و تعهد استرالیا به کاهش فراوری کربن وی را نا امید نموده است.

این در حالی است که به نوشته رویترز، امروز (آدینه) با گسترش آتش سوزی ها، دولت از حدود 250 هزار نفر از ساکنین بعضی مناطق جنوب استرالیا درخواست کرد خانه های خود را ترک نمایند و اوضاع را بسیار بسیار چالش برانگیز توصیف کرد.

یکی از مقامات ایالت ویکتوریا در این باره گفت: با وجود بارش باران در ملبورن، با وجود پیش بینی شرایط بهتر در هفته های آینده، هنوز راهی طولانی در برابر این آتش سوزی بی سابقه داریم و البته می دانیم که هفته های زیادی از فصل آتش سوزی همچنان پیش رو خواهد بود.

در این ایالت به بیش از 240 هزار نفر از ساکنین پیامک های هشداردهنده برای خروج از منازل تخلیه بعضی مناطق ارسال شده است.

آتش سوزی هایی که از چند ماه پیش در استرالیا شروع شد، تا به امروز نزدیک به 5 میلیون هکتار از جنگل ها و اراضی این کشور را سوزانده و بیش از 950 خانه را ویران نموده است. در این میان ایالت نیو ساوث ولز بیشترین خسارت را دیده و 850 واحد از خانه های تخریب شده در این ایالت قرار داشته است.

گفته می گردد دستکم 27 نفر تا به امروز در سراسر استرالیا در نتیجه این آتش سوزی ها جان خودشان را از دست داده اند.

با وقوع این آتش سوزی ها، انگشت اتهام را به سوی اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا برده است که با سیاست های سهل انگارانه در قبال تغییرات اقلیمی و پیروی از دستورکار سرمایه داری آمریکا، باعث بروز این فاجعه شده است.

موریسون که در بحبوحه افزایش شعله های آتش در این کشور، برای گذراندن تعطیلات کریسمس به خارج از کشور سفر نموده بود با اعتراض شدید شهروندان استرالیایی روبرو شده و مجبور به بازگشت به کشور شد.

زمانی که موریسون برای ملاقات با مردم خسارت دیده از آتش سوری ها به شهر کوبارگو رفت، توسط ساکنین آن هو شد. یکی از معترضان به سیاست های موریسون نیز فریاد زد: تو احمقی. واقعاً احمقی. هیچ رأیی به تو داده نخواهد شد. شما بودجه ما را کنترل می کنید و ما مثل همواره فراموش شده ایم.

عکس هوایی آتش سوزی ها استرالیا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 43

به "تظاهرات ضددولتی در استرالیا، ادامه تخلیه مناطقی گسترده با ادامه آتش سوزی های مهیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضددولتی در استرالیا، ادامه تخلیه مناطقی گسترده با ادامه آتش سوزی های مهیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید