تست رایگان کرونا از فردا در سه ایستگاه مترو

به گزارش مجله صادق ویلا، به گزارش خبرنگاران، سید مجتبی تقوی نژاد معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران، اظهار کرد: ما از 20 دی ماه در دو ایستگاه علی آباد و شوش تست رایگان کرونا را شروع کردیم. با توجه به استقبال عمومی که از طرف مردم شد این طرح دو بار تمدید شد و تا آخر هفته ادامه دارد که ممکن است باز هم تمدید صورت گیرد.

تست رایگان کرونا از فردا در سه ایستگاه مترو

وی ادامه داد: دلیل اینکه ما به این سمت حرکت کردیم این است که طبق توصیه ها هر چقدر بیماران بیشتر شناسایی شوند، احتمال کنترل زنجیره انتقال و جلوگیری از ابتلای افراد دیگر به ویروس کرونا بیشتر خواهد بود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: به مناسبت دهه فجر از فردا سه ایستگاه جدید گلشهر، محمدشهر و کرج را به این طرح اضافه خواهیم کرد که به مدت 10 روز در آنجا تست رایگان کرونا انجام خواهد شد.

تقوی نژاد اضافه کرد: این کار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی است و از وزارت بهداشت تقاضا داریم همکاری بیشتری را با ما داشته باشند تا در ایستگاه های بیشتری از مترو که یکی از محیط های شلوغ است این طرح را اجرا کنیم. این کار باعث می گردد تا هر کسی که احساس می نماید مبتلا به کرونا شده با انجام تست سریع شرایط خود را آنالیز کند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی متروی تهران گفت: حداکثر زمانی که تا اعلام نتیجه برای این تست ها ضروری است، 20 دقیقه است و به صورت اختیاری این کار انجام می گردد، البته اگر ماموران ما در ایستگاه ها متوجه حضور افراد شوند تقاضا می نمایند تا فرد برای انجام تست مراجعه کند.

وی اعلام کرد: در حال حاضر روزانه از 70 تا 80 نفر این تست گرفته می گردد که تا به امروز در دو ایستگاه شوش و علی آباد از بیش از 3 هزار نفر تست کرونا گرفته شده است.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 786

به "تست رایگان کرونا از فردا در سه ایستگاه مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست رایگان کرونا از فردا در سه ایستگاه مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید