ادامه اختلافات غنی و عبدالله برای تکمیل کابینه دولت افغانستان

به گزارش مجله صادق ویلا، مقامات اعلام کردند که باوجود گذشت نزدیک به 3 ماه از توافقنامه ایجاد دولت مشارکتی اختلافات غنی و عبدالله برای تکمیل کابینه ادامه دارد.

ادامه اختلافات غنی و عبدالله برای تکمیل کابینه دولت افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، فریدون خوزون سخنگوی شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که سران دولت افغانستان بر سر تعیین وزیر دولت در امور صلح اختلاف دارند.

خوزون به طلوع نیوز گفت که اختلاف اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه این کشور بر سر گزینش مصطفی مستور به عنوان وزیر دولت در امور صلح همچنان باقی است.

وی اضافه کرد که عبدالله بر گماشته شدن وی در بخش صلح تاکید دارد در حالیکه غنی خواستار انتصاب وی در بخش اقتصادی است.

براساس توافقنامه ایجاد دولت مشارکتی که 28 اردیبهشت امسال امضا شد معرفی اعضای رهبری و تشکیلات شورای عالی مصالحه ملی از عبدالله است و وزارت دولت در امور صلح نیز زیر نظر شورای عالی مصالحه می باشد.

اختلافات سران دولت افغانستان بر سر تکمیل کابینه و عدم تعیین اعضای رهبری و تشکیلات شورای عالی مصالحه در حالی ادامه دارد که براساس گزارش ها مذاکرات بین الافغانی یکشنبه هفته آینده در قطر آغاز خواهد شد.

پیش از این نیز منابعی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان خبر داده بودند که 5 وزیر پیشنهادی تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله به دلیل عدم شایستگی توسط اشرف غنی رد شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 474

به "ادامه اختلافات غنی و عبدالله برای تکمیل کابینه دولت افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اختلافات غنی و عبدالله برای تکمیل کابینه دولت افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید