اختصاص 50 درصد بودجه فرهنگی سازمان های دولتی به ستاد کرونا

به گزارش مجله صادق ویلا، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در نامه ای به فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خواهان اتخاذ تدابیری برای صرف 50 درصد بودجه فرهنگی نهاد و سازمان های دولتی شد.

اختصاص 50 درصد بودجه فرهنگی سازمان های دولتی به ستاد کرونا

به گزارش مجله صادق ویلا به نقل از ایسنا، دکتر ناهید خداکرمی با اشاره به نامه ای که خطاب به دکتر زالی رئیس ستاد مدیریت کرونا ویروس شهر تهران نوشته است، گفت: کشور بیش از یک ماه است که درگیر اپیدمی کرونا ویروس است و هر روز تعداد زیادی از هموطنان از جمله شهروندان تهرانی به این ویروس مبتلا می شوند که این مسئله از سویی سبب جان باختن شماری از هم وطنان شده است و از سویی دیگر چرخ اقتصادی را متوقف نموده و هزینه های زیادی بر دوش خانواده ها، شبکه درمانی، بیمارستان ها و ... گذاشته است.

وی با بیان اینکه هنوز زمان خاتمه این ویروس معین نیست وکسی نمی داند کشور تا به چه زمانی درگیر رسیدگی به تبعات ناشی از این اپیدمی است گفت: با اینکه دولت و بسیاری از دستگاه ها از جمله شهرداری تهران و... پای کار درمان آمده اند اما هنوز هم تامین منابع اقتصادی مورد احتیاج بخش سلامت و ستاد مدیریت کرونا یکی از مهم ترین دغدغه های امروز مدیریت کرونا است که برطرف این دغدغه احتیاجمند همراهی همه دستگاه ها در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی شان است.

خداکرمی با بیان اینکه در نامه اخیرم خطاب به دکتر زالی پیشنهاد دادم با یاری مجلس بخشی از بودجه فرهنگی سازمان ها و نهادهای دولتی و ... به ستاد ملی کرونا اختصاص داده گردد، گفت: عمده سازمان ها، نهادها و وزارتخانه های دولتی برای اجرای برنامه های فرهنگی بودجه های زیادی را در نظر می گیرند که پیشنهاد شد بودجه این نهادها تا انتهای شهریور ماه یعنی 50 درصد این بودجه از سازمانها کسر و در اختیار ستاد ملی کرونا قرار گیرد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه مجموعه های فرهنگی مختلف می توانند بخشی از بودجه فرهنگی خود را برای برطرف دغدغه تامین منابع اقتصادی کادر پزشکی، صرف نمایند، اضافه کرد: هنوز معین نیست این کرونا ویروس تا به چه زمانی میهمان ما است و هنوز کسی نمی داند کشورمان تا به چه زمانی درگیر تبعات ناشی از این اپیدمی است و به همین دلیل باید برنامه ریزی منسجم و سریعتری داشته باشیم تا بتوانیم با همدلی و همراهی این بیماری را شکست دهیم.

خداکرمی با بیان اینکه برای اخذ 50 درصد بودجه فرهنگی سازمانها و نهادهای دولتی و ... احتیاجمند مصوبه و همراهی مجلس هستیم که قطعا آنها نیز با قید فوریت این مهم را تصویب می نمایند، اضافه کرد: سفرهای نوروزی عده ای هم وطنان آن هم در این شرایط نشان میدهد که ما احتیاجمند مشارکت عمومی بیشتری هستیم و ضروری است دستگاه های فرهنگی بعد از شسکت کرونا ویروس، نقش پررنگ تری درافزایش سطح سواد سلامت مردم ایفا نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sadeghvilla.ir شناسه مطلب: 188

به "اختصاص 50 درصد بودجه فرهنگی سازمان های دولتی به ستاد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 50 درصد بودجه فرهنگی سازمان های دولتی به ستاد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید